Koszt zabiegu
od 150zł do 600zł
Czas zabiegu
od 15min
Znieczulenie
-
Liczba zabiegów
3-4
Odstępy między zabiegami
-
Obszar zabiegu
każda partia ciała
Okres rekonwalescencji: do 7 dni
Bezpieczne i skuteczne usuwanie przebarwień jest możliwe. Inteligentny laser samodzielnie rozpoznaje ilość zgromadzonej melaniny w naskórku i sam dobiera natężenie wiązki lasera; przy czym zdrowe komórki pozostają nienaruszone.
Laserowe usuwanie przebarwień polega na przekazaniu wiązek światła laserowego do zmienionych komórek zawierających zbyt dużą ilość melaniny. Dochodzi do ich uszkodzenia i jednoczesnego zastępowania zniszczonych komórek zdrowymi. Skutkuje to odnową komórkową, efektem czego jest widocznie jaśniejsza skóra.
Z zabiegu laserowego usuwania przebarwień mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą usunąć przebarwienia skutecznie i nieinwazyjnie. Przebarwienia to brązowe plamy, plamki, piegi, które pojawiają się na naszej skórze na skutek wielu czynników. Plamy mogą przybierać różne kształty i zaostrzać się w sezonie letnim.
Laserowe usuwanie przebarwień, podobnie jak zamykanie naczynek i pajączków, wymaga wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem w kwestii wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.
Przed rozpoczęciem zabiegu skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Następnie specjalista pokrywa ją cienką warstwą żelu zabezpieczającego i zakłada na oczy pacjenta okulary ochronne. Po przyłożeniu głowicy laser oddaje strzały, które prowadzą do uszkodzenia termicznego komórek zawierających zbyt dużą ilość melaniny.
Zaraz po zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort, porównywalny do uczucia po zbyt długim opalaniu się. Skóra może być zaczerwieniona, a przebarwienia mogę ściemnieć. Jest to pożądany efekt po zabiegu. Po kilku dniach od zabiegu zmiany pigmentacyjne będą się łuszczyć, co jest prawidłowym efektem.
Usuwanie przebarwień za pomocą lasera trwa od 10 do 30 minut – w zależności od rozległości obszaru. Aby osiągnąć zadowalające efekty, zaleca się wykonać serię zabiegów – o schemacie i częstotliwości decyduje kosmetolog. Najczęściej trzeba przeprowadzić 3–6 procedur w odstępach 3–4 tygodni.