Skip to main content
Umów wizytę

Zamykanie naczyń i pajączków

Koszt zabiegu

od 150zł do 600zł

Czas zabiegu

od 15min

Znieczulenie

-

Liczba zabiegów

3-4

Odstępy między zabiegami

-

Obszar zabiegu

każda partia ciała


Okres rekonwalescencji: do 7 dni

Kluczowe zalety zabiegu

  1. Niwelowanie przebarwień
  2. Zamykanie poszerzonych naczyń, teleangiektazji, rumienia

Sprawdź cenę

Zabieg Dye-VL™ wykonywany za pomocą lasera Alma to najlepsza technologia do zamykania naczyń i zwalczania rumienia bez ryzyka powikłań

Laser Alma to laser, który  wyróżnia się wysokim profilem bezpieczeństwa zabiegu, dzięki któremu zamykanie naczynek jest jeszcze prostsze i skuteczniejsze. Wiązka światła prowadzi do wchłonięcia wybranych komórek barwnikowych, pozostawiając zdrowe tkanki nienaruszone. Bezinwazyjność sprawia, że zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale też nie wymaga okresu  rekonwalescencji. W drugi dzień po zabiegu możesz normalnie wrócić do pracy.

Na czym polega zamykanie naczynek za pomocą lasera Alma?

Laserowe zamykanie naczynek polega na wychwyceniu przez wiązkę laserową krwinek czerwonych zawierających hemoglobinę. Wskutek tego  uszkodzone komórki zastępowane są zdrowymi, co prowadzi do odnowy struktury komórkowej. W efekcie skóra staje się jaśniejsza i mniej zaczerwieniona w bardzo krótkim czasie.

Kto może wykonywać zabiegi zamykania naczyń i pajączków Dye-VL™?

Zabiegi laserowe z wykorzystaniem systemu Dye-VL™ skierowane są do osób, którym przeszkadzają  nieestetyczne plamy i zmiany naczyniowe. Im szybsza reakcja na ich pojawienie się, tym łatwiej będzie je usunąć i zapobiec pogłębianiu się problemu. Dotyczy to zwłaszcza pękniętych naczynek na twarzy i pajączków na nogach.

Wskazania do zabiegu Dye-VL™ to m.in.:

  • Pajączki;
  • Rumień;
  • Popękane naczynka;
  • Naczyniaki płaskie;
  • Naczyniaki gwieździste;
  • Naczyniaki rubinowe;
  • Trądzik różowaty;
  • Rozszerzone pory.
Laser Alma Harmony - zamykanie pajączków | laser-opole.pl

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem terapii pacjent bierze udział w konsultacji kosmetologicznej, której celem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Jeżeli ich nie ma, kosmetolog wykonuje dokumentację medyczną pozwalającą na dobranie odpowiednich parametrów lasera.

Bezpośrednio przez zabiegiem skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana i odtłuszczana. Następnie specjalista pokrywa ją żelem zabezpieczającym i zakrywa pacjentowi oczy specjalnymi okularami. Poprzez strzały wiązki laserowej dochodzi do  termicznego uszkodzenia komórek zawierających zbyt dużą ilość hemoglobiny.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach. Przejściowo mogą pojawić się niewielkie opuchnięcie i mikrostrupki.

Zamykanie naczynek i pajączków - efekty | laser-opole.pl

Ile trwa zabieg i jak często należy go powtarzać?

Laserowe zamykanie naczynek trwa 10–30 minut – w zależności od rozległości obszaru poddawanego terapii.

Przy większości zmian zachodzi potrzeba wykonania serii zabiegów – schemat kuracji ustala kosmetolog. Najczęściej zaleca się wykonać 2–6 procedur w 3- lub 4-tygodniowych odstępach czasu.

Jak skuteczne są zabiegi?

Zamykanie naczynek czy pajączków za pomocą lasera Dye-VL™ jest zabiegiem o wysokiej skuteczności, pod warunkiem, że pacjent stosuje się do zaleceń kosmetologa W wielu przypadkach – szczególnie jeśli zmiany nie są rozległe – rezultaty widoczne są już po pierwszej terapii.