Skip to main content
Umów wizytę

Kriolipoliza CoolTech – redukcja tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza CoolTech to metoda bliska ideału – podczas zabiegu przez godzinę leżysz na fotelu, a aplikatory CoolTech w tym czasie bezboleśnie usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi świetną alternatywę dla liposukcji, jest bezpieczny i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Efekt odchudzania jest trwały, ponieważ zamrożone komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu w drodze apoptozy (naturalnym procesie metabolicznym).

Sprawdź cenę

Kriolipoliza CoolTech – jak działa? Metoda redukcji tkanki tłuszczowej

CoolTech to urządzenie medyczne, które w sposób całkowicie bezinwazyjny modeluje sylwetkę, gwarantując trwałą redukcję obwodu ciała. Technologia opiera się na zjawisku kriolipolizy, czyli wymrażaniu komórek tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Poddane działaniu niskiej temperatury adipocyty, budujące tkankę tłuszczową, ulegają uszkodzeniu. W miejscu działania głowicy powstaje kontrolowany stan zapalny. Organizm reaguje na zapalenie tkanki i uruchamia proces regeneracji i utylizacji, który w czasie od 6 do 12 tygodni w sposób naturalny doprowadza do definitywnego usunięcia uszkodzonych komórek z organizmu.

CoolTech kriolipoliza pozwoli Ci szybko osiągnąć wymarzone smukłości na brzuchu, udach, biodrach, plecach czy ramionach, a przy tym zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jak w przypadku bardziej inwazyjnych metod.

CoolTech realizuje proces kriolipolizy szybko i bezpiecznie, dzięki dwóm niezależnym głowicom zabiegowym. Każda z nich ma system niezależnego sterowania w zakresie temperatury, podciśnienia i długości zabiegu. Dodatkowo obie można dostosować do wielkości obszaru ciała za pomocą specjalnych wkładek, które pozwalają sterować obszarem zabiegu.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy? Nowoczesna metoda modelowania sylwetki

Przed zabiegiem dokonuje się̨ pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Przed przyłożeniem aplikatora na skórę nakłada się ochronną membranę. Następnie umieszcza się aplikator, który zasysa i chłodzi fałd skóry.

Dwie głowice to oszczędność czasu i pieniędzy – najczęściej można wykorzystać obydwie głowice jednocześnie i wykonać dwa zabiegi w ciągu 70 minut – oszczędzasz dzięki temu godzinę. Oczywiście na niektórych obszarach nie będzie to możliwe ze względu na komfort klienta lub fizyczny brak możliwości „zassania” dwóch głowic jednocześnie (często dotyczy to wewnętrznej strony ud).

Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku zabiegu kriolipolizy Cooltech są następnie usuwane z organizmu w drodze naturalnych procesów apoptozy. Wskutek zabiegu dochodzi do pożądanego stanu zapalnego, który pozwala na usunięcie uszkodzonych komórek z organizmu. Zabieg w żaden sposób nie obciąża wątroby – jest w pełni bezpieczny. Czas potrzebny na usunięcie uszkodzonych komórek jest indywidualny i może trwać nawet do 12 tygodni. Z reguły jednak kończy się on po 6–8 tygodniach od zabiegu.

Do osiągnięcia skuteczności nie wymaga też stosowania uciążliwych diet odchudzających i obciążających ćwiczeń fizycznych. Oczywiście zdrowy tryb życia, umiarkowana aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie mogą wpłynąć na szybkość pojawienia się rezultatów i skuteczniejszą walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu zamrażania komórek tłuszczowych? Czy efektem jest trwała redukcja tkanki tłuszczowej?

Po kriolipolizie CoolTech skóra w obszarze zabiegu będzie zaczerwieniona i może występować ograniczenie czucia wskutek silnego wyziębienia skóry. Może też pojawić się uczucie bólu podobne do tego, jakie odczuwamy po przyjściu z mrozu do ciepłego pomieszczenia. Ustępuje w ciągu kilku minut. W następnych dniach zaczerwienienie znika, może pojawić się tkliwość i siniaki, które znikają w normalnym procesie regeneracyjnym. Objętość tkanki tłuszczowej znacznie się zmniejsza. Ten sposób redukcji tkanki tłuszczowej jest niezwykle skuteczny, gdyż tkanka tłuszczowa jest bardzo podatna na wpływ zimna. Niska temperatura pozwala na trwałą redukcję tkanki tłuszczowej.

Efekty uzyskiwane po zabiegu kriolipolizy CoolTech

Ile zabiegów można wykonać w trakcie jednej wizyty?

W trakcie jednej wizyty, przy dużych obszarach można wykonać do 4 zabiegów (4 przyłożenia głowicy).

Czy zabieg kriolipolizy trzeba powtórzyć?

Kriolipoliza CoolTech nie wymaga powtarzania zabiegów dla swojej skuteczności. Oczywiście część Klientów powtarza zabieg, ale wynika to nie z braku rezultatów a większych oczekiwań. Na przykład przy zabiegu na brzuch można oczekiwać redukcji obwodu o około 3-6 cm po jednym zabiegu. Po kolejnym efekt będzie podobny.

Jak często można powtarzać zabieg kriolipolizy Cooltech?

Na ten sam obszar ciała można powtórzyć zabieg po 6-8 tygodniach, na inny obszar po 4 tygodniach.

Ile zabiegów można wykonać w trakcie jednej wizyty?

W trakcie jednej wizyty przy dużych obszarach można wykonać do 4 zabiegów (4 przyłożenia głowicy).

Czy zabieg kriolipolizy trzeba powtórzyć?

Kriolipoliza CoolTech nie wymaga powtarzania zabiegów, aby była skuteczna. Oczywiście część klientów powtarza zabieg, ale wynika to nie z braku rezultatów, a większych oczekiwań. Na przykład przy zabiegu na brzuch można oczekiwać redukcji obwodu o około 3–6 cm po jednym zabiegu. Po kolejnym efekt będzie podobny.

Jak często można powtarzać zabieg kriolipolizy Cooltech?

Na ten sam obszar ciała można powtórzyć zabieg po 6–8 tygodniach, na inny obszar po 4 tygodniach.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu kriolipolizy Cooltech?

Zabieg kriolipolizy Cooltech to nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje niskie temperatury do niszczenia komórek tłuszczowych. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia CoolTech, które zamraża niechciane komórki tłuszczowe w obszarze poddawanym zabiegowi.

Istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą wpłynąć na możliwość poddania się zabiegowi kriolipolizy Cooltech:

  • aktywna infekcja w obszarze poddawanym zabiegowi,
  • jakiekolwiek otwarte rany w okolicy poddawanej zabiegowi kriolipolizy Cooltech,
  • niedawno zdiagnozowane choroby nowotworowe, np. rak skóry lub usunięcie go w ciągu ostatniego roku,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • niewydolność nerek i wątroby,
  • cukrzyca,
  • opalanie się później niż 5 dni przed planowanym zabiegiem kriolipolizy,
  • choroba Raynauda.

Kto najczęściej decyduje się na zabieg kriolipolizy CoolTech?

Zabieg kriolipolizy CoolTech to skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu w określonych obszarach ciała. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają „uparte” obszary tłuszczu, które odmawiają odpowiedzi na dietę, ćwiczenia lub inne metody odchudzania. Kto najczęściej decyduje się na zabieg kriolipolizy CoolTech?

Osoby z uporczywymi obszarami tłuszczu na udach, biodrach, brzuchu i pośladkach są dobrymi kandydatami do zabiegu CoolTech. Osoby, które nie były w stanie schudnąć lub ujędrnić swojego ciała poprzez dietę i ćwiczenia mogą stwierdzić, że CoolTech jest rozwiązaniem, którego potrzebują, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Ile można schudnąć po jednym zabiegu kriolipolizy CoolTech?

Rezultaty pojedynczego zabiegu, wykonanego urządzeniem, które schładza skórę do -14 stopni Celsjusza, mogą prowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej od 20% do 45% (w obszarze zabiegowym). Przekłada się to mniej więcej na 1,5 cm redukcji obwodu na sesję zabiegową.

Czego unikać po zabiegu kriolipolizy? Jak o siebie dbać?

Po wykonaniu kriolipolizy należy unikać gorących kąpieli, sauny i korzystania z solarium. Ważne jest również, aby stosować zdrową dietę i pić dużo płynów każdego dnia – co najmniej 2 litry. Obszar poddany zabiegowi powinien być również odpowiednio nawilżany.

Jak utrzymać rezultaty po zabiegu kriolipolizy?

Aby zapewnić utrzymanie efektów kriolipolizy, konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia: picie dużej ilości wody, regularne ćwiczenia fizyczne oraz spożywanie pełnowartościowej diety składającej się głównie ze świeżych owoców i warzyw, unikanie żywności przetworzonej.