Skip to main content
Umów wizytę

Nici PDO

Koszt zabiegu

od 600zł

Czas zabiegu

1-2h

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

-

Odstępy między zabiegami

-

Obszar zabiegu

twarz, szyja, dekolt, brzuch

Okres rekonwalescencji: 7 dni

Kluczowe zalety zabiegu

 1. Długotwałe efekty pozabiegowe. 
 2. Natychmiastowy lifting i napięcie skóry. 

Sprawdź cenę

NICI PDO

Zabiegi z zastosowaniem nici PDO dają spektakularny efekt poprawy struktury skóry. Można je aplikować,przeciwdziałając niemal wszystkim oznakom starzenia. Również wokół oczu i na szyji, czy podbródku.

Obecność nici PDO w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna. Skóra staje się grubsza i elastyczna! Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat. Materiał, z którego wykonane są nici(polidioksanon) jest całkowicie rozpuszczalny w tkankach i nie ma ryzyka alergii. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym od wielu lat,głownie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej.

Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m. in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj od 1 do – 2 godzin i jest praktycznie bezbolesny. Możemy znieczulić miejscowo obszar zabiegu,kremem znieczulającym,jednak rzadko występuje taka potrzeba. Ustalane są punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Wprowadzamy igłę, wokół której owinięta jest liftingującą nić, a następnie szybkim ruchem ją wyciągamy. Nić zostaje już w skórze.
Po aplikacji widoczne są jedynie drobne zaczerwienienia, które znikają w ciągu kilku dni. Możliwe są też drobne siniaki.

Główne wskazania do zabiegu

Dla kogo jest przeznaczony?

Najlepsze efekty uzyskujemy u osób w wieku 30-55 lat.
Zabieg stanowi też doskonałe uzupełnienie, procedur odmładzających i terapii łączonych u osób starszych.

 • dolna powieka – worki i zmarszczki
 • kurze łapki
 • nadanie objętości policzkom
 • wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • fałd podbródkowy
 • fałd marionetkowy
 • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

Efekty

Kiedy i jak długo widać efekty?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

 • odmłodzenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • wzrost lub zmniejszenie objętości
 • lifting skóry

Nici PDO

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, biomateriału, który został zatwierdzony przez FDA do stosowania w organizmie człowieka. Oznacza to, że nici są bezpieczne i nie powodują żadnych reakcji niepożądanych. Nici PDO mogą być stosowane na każdej części ciała, w tym na twarzy i ustach. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

Początkowym celem stosowania nici PDO była pomoc osobom ze zmarszczkami i fałdami na skórze. Uważano, że zmarszczki te wynikają ze starzenia się skóry, co w końcu doprowadzi do trwałych zmian w jej strukturze. Pomysł polegał na wykorzystaniu zewnętrznej metody leczenia do zmiany wewnętrznej struktury skóry, tak aby powróciła ona do swojego młodzieńczego stanu.

Nici liftingujące PDO w medycynie estetycznej – naturalne linie napięcia skóry

Polidioksanon ze względu na swoje właściwości polegające na stymulacji produkcji kolagenu znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej jako antidotum na wiotkość skóry i zmarszczki – nici liftingujące PDO.

Początkowo nici były stosowane, gdy inne zabiegi nie przynosiły pożądanych rezultatów. Zazwyczaj stosowano je u osób w wieku 60 lat i starszych. Nici PDO są obecnie poleca się również osobom młodszym. Należy wziąć pod uwagę nie tylko rok urodzenia, ale też wiek biologiczny. Bardzo ważna jest kondycja skóry.

Powszechnie wiadomo, że skóra jest największym organem w naszym ciele. Chroni nas przed infekcjami i innymi szkodliwymi czynnikami, ale ma też swój udział w wydzielaniu hormonów i innych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie dziwi zatem fakt, że zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jej stan. Nie oznacza to jednak, że musimy martwić się zmarszczkami czy innymi widocznymi oznakami starzenia się skóry. Istnieje wiele sposobów na poprawę jej wyglądu bez uciekania się do inwazyjnych zabiegów czy drogich terapii.

Pierwszym miejscem, w którym możemy zastosować tę technikę jest twarz. Za pomocą nici PDO można skutecznie leczyć zmarszczki, fałdy i inne defekty skóry, które powstają w wyniku starzenia się lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Technika ta nadaje się również do leczenia worków pod oczami i cieni, a także obwisłych policzków.

Innym obszarem, na którym ta technika może być stosowana, jest szyja. Procedura ta pomoże odzyskać młody wygląd poprzez zmniejszenie obwisłej skóry na szyi. Możemy spodziewać się znacznej poprawy już po jednym zabiegu!

Jeśli chcemy poprawić kształt swojego ciała, to nici PDO można zastosować w kilku miejscach jednocześnie: na brzuchu, udach czy pośladkach – wszystkie te obszary są idealnymi kandydatami do takiego zabiegu. Przy prawidłowym zastosowaniu nici, te nadadzą im gładki i jędrny wygląd, nie powodując przy tym żadnego dyskomfortu ani bólu w trakcie lub po zabiegu; co więcej, nie pozostaną po nich również żadne blizny! Umieszczone pod skórą nici stymulują naturalne procesy produkcji kolagenu w organizmie. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Oprócz stymulacji naturalnych procesów, nici PDO działają również mechanicznie, powodując szybki lifting skóry. Zastosowanie takiej technologii sprawia więc, że działamy kompleksowo, poprawiając kondycję wybranej partii ciała na wiele sposobów. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj przez wiele miesięcy.

Nici PDO – dla kogo? Wygładzenie zmarszczek przy użyciu nici liftingujących

Jeśli chcemy pozbyć się zwiotczałej skóry, lifting nićmi PDO jest zdecydowanie właściwym rozwiązaniem. Zabieg trwa mniej niż godzinę i doskonale sprawdza się w przypadku skóry twarzy, szyi czy ciała – napina ją bez żadnych skutków ubocznych. Najlepsze w tej procedurze jest to, że nie wymaga ona żadnych nacięć ani blizn.

Jest wiele osób, które boją się poddać zabiegom chirurgii plastycznej, ponieważ myślą, że coś może pójść nie tak w trakcie procesu lub po jego zakończeniu. Jednak w przypadku nici PDO nie ma takich rzeczy, jak możliwe skutki uboczne czy komplikacje wynikające z ich użycia. Dzięki temu są one niezwykle bezpieczne do stosowania nawet przez osoby, które mają wrażliwą skórę lub są skłonne do alergii. Nici liftingujące to bezpieczny zabieg medycyny estetycznej.

Główną zaletą tej metody jest to, że zapewnia ona długotrwały efekt – po kilku tygodniach, kiedy nici zostaną wchłonięte przez organizm, zobaczymy w pełni skutki naszej pracy. A efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lat. Polecamy tę metodę osobom, które chcą w łatwy sposób odmłodzić swoją skórę bez uciekania się do inwazyjnych zabiegów czy operacji. Nici gładkie charakteryzują się dość łatwą procedurą zakładania. Jeżeli zabieg z użyciem nici jest prawidłowo wykonany, to niepotrzebne jest wspomaganie się zabiegiem z użyciem wypełniaczy.

Nici są wszczepiane pod skórę za pomocą specjalnej igły, co pozwala na precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu. Następnie nici są utrzymywane w miejscu przez specjalne węzły na ich końcach. Dzięki tej metodzie uzyskujemy równomierne rozmieszczenie nici w poszczególnych warstwach skóry, a tym samym osiągamy optymalne efekty przy minimalnym ryzyku uszkodzenia zdrowej tkanki. Po zakończeniu zabiegu nie będzie żadnych widocznych oznak, że go wykonaliśmy, z wyjątkiem lekkiego zaczerwienienia w miejscach wstrzyknięcia, które powinno zniknąć w ciągu dwóch dni po zabiegu.