Usuwanie cellulitu – jak zdążyć przed latem?

Cellulit wygląda nieestetycznie, a przez to obniża samoocenę kobiet, które marzą o gładkiej i jędrnej skórze. Choć dotyka on większości pań, istnieje sposób, aby się go skutecznie pozbyć. Pomagają w tym przede wszystkim profesjonalne zabiegi. Czy możliwe jest szybkie usuwanie cellulitu? Co zrobić, aby uzyskać idealną sylwetkę przed latem?

Czym jest cellulit?

Charakterystyczna grudkowata, pofałdowana skóra, która przypomina skórkę pomarańczy to prawdopodobnie cellulit. Powstaje w wyniku nierównomiernego rozłożenia wody, produktów przemiany materii, a także tkanki tłuszczowej. Z tym problemem boryka się większość kobiet, jednak warto podkreślić, że nie u każdego jest on tak samo widoczny. Należy jednak zaznaczyć, że występuje nie tylko u pań z dodatkowymi kilogramami.

Eksperci wyróżnili cellulit lipidowy, który rzeczywiście pojawia się przede wszystkim u osób z nadwagą. Szczupłe kobiety mogą jednak zauważyć u siebie cellulit wodny. Ten powstaje przede wszystkim w wyniku wahań hormonalnych, dlatego są na niego narażone również młode osoby w okresie dojrzewania. Niezależnie jednak od tego, co jest przyczyną powstawania cellulitu u danej osoby, można się go skutecznie pozbyć. Wystarczy postawić na jeden z zabiegów oferowanych w profesjonalnych gabinetach.

Termoaktywny program antycellulitowy – sposób na uzyskanie idealnej skóry przed latem

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów na cellulit jest termoaktywny program antycellulitowy Spa Abyss, który dodatkowo umożliwia widoczne wyszczuplenie sylwetki. Warto podkreślić, że efekty są zauważalne już po pierwszych zabiegach, co pozwala na pozbycie się nieestetycznej skórki pomarańczowej jeszcze przed latem. Celem przeprowadzanego programu jest aktywowanie procesu lipolizy. Pozwala na walkę ze zgromadzonym pod skórą nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby się pozbyć cellulitu? W zależności od tego, jak duży jest nadmiar tkanki tłuszczowej, zaleca się do 6 zabiegów w jednej serii. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy je wykonywać co 48 godzin.

Endermologia a usuwanie cellulitu

Kolejny sposób na usuwanie cellulitu to endermologia. Świetnie modeluje również ciało i zapewnia redukcję cellulitu z takich miejsc jak brzuch czy uda. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku konieczne jest wykonanie nieco większej liczby zabiegów oraz późniejsze ich powtarzanie w celu zapewnienia trwałych efektów.

W naszym gabinecie w Opolu wykorzystujemy innowacyjne urządzenie – LaserSHAPE, dzięki któremu dla osiągnięcia zadowalających efektów endermologii potrzebnych jest zaledwie od 5 do 10 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Jeśli zostanie zachowana regularność, rezultaty można zauważyć bardzo szybko. Wszystko za sprawą połączenia aż 4 technologii w jednym urządzeniu. Dzięki jego wykorzystaniu możemy poprawić ukrwienie tkanek tłuszczowych, a także zapewnić im większą dawkę tlenu, co stanowi podstawę skutecznego usuwania cellulitu.

Warto podkreślić, że do zabiegu nie trzeba się przygotowywać. Nawet opalona skóra nie jest przeciwwskazaniem do jego wykonania. Wiele osób docenia LaserSHAPE ze względu na to, że jest niemal bezbolesny. Ponadto po jego wykonaniu nie trzeba poświęcać czasu na rekonwalescencję. Dla uzyskania maksymalnych efektów proponujemy często połączenie zabiegu termoaktywnego z LaserSHAPE. Dzięki temu można w krótkim czasie cieszyć się gładką, piękną skórą.

Lipoliza iniekcyjna – zabieg na cellulit i tkankę tłuszczową

Opisując zabiegi na cellulit, nie można zapomnieć o lipolizie iniekcyjnej. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Te następnie pękają, a zawarty w nich tłuszcz zostaje rozłożony przez organizm. Zazwyczaj wykonuje się od 2 do 4 tego rodzaju zabiegów, jednak wszystko zależy od konkretnego przypadku. Warto też podkreślić, że lipoliza iniekcyjna jest wybierana przede wszystkim przez osoby, które chcą stracić nie tylko cellulit, lecz także dodatkowe centymetry w obwodzie brzucha, ud czy ramion.

Domowe sposoby na usuwanie cellulitu – czy przynoszą efekty?

W drogeriach można znaleźć wiele produktów usuwających pomarańczową skórkę. Czy przynoszą zadowalające efekty? Wszystko zależy od tego, jak zaawansowany cellulit chce się usunąć. Warto jednak pamiętać, że najlepsze rezultaty gwarantują zabiegi antycellulitowe wykonywane przez profesjonalistów takie jak endermologia czy lipoliza iniekcyjna.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby w krótkim czasie zniknęła z Twojego ciała nadmierna tkanka tłuszczowa, a wraz z nią nieestetyczny cellulit, postaw na sprawdzone zabiegi w profesjonalnych gabinetach.

Co robić, aby cellulit nie wracał?

Gdy redukcja cellulitu przyniesie oczekiwane efekty, ważne będzie również to, aby nie doprowadzić do jego ponownego powstawania. Trzeba pamiętać o aktywności fizycznej, szczególnie jeśli prowadzi się siedzący tryb życia. Warto zadbać o odpowiednią dietę, która pomoże uchronić się przed nadmierną tkanką tłuszczową oraz pomarańczową skórką. Niewskazane jest też palenie papierosów. Aby nie dopuścić do ponownego wystąpienia cellulitu na skórze, należy także regularne wykonywać zabiegi przeciwdziałające cellulitowi takie jak drenaż limfatyczny.

FAQ:

 

  • Jak powstaje cellulit?

 

Cellulit to nic innego jak niewłaściwa budowa tkanki podskórnej. Powstaje w wyniku odkładania się wody, produktów przemiany materii, a przede wszystkim – tkanki tłuszczowej, co skutkuje powstaniem nierówności na powierzchni skóry.

 

  • Jakie zabiegi antycellulitowe w krótkim czasie pozwolą usunąć skórkę pomarańczową?

 

Zazwyczaj, aby efekty były zadowalające, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów, jednak stosunkowo szybkie rezultaty przynosi termoaktywny program antycellulitowy, a także endermologia z wykorzystaniem LaserSHAPE.

 

  • Co pomaga w zapobieganiu cellulitowi?

 

W zapobieganiu pojawienia się cellulitu ważna jest aktywność fizyczna, zainteresowanie odpowiednią dietą, a także regularne zabiegi.