Stany zapalne i wrastające włoski są trudne do wyeliminowania. By to zrobić, należy wprowadzić wiele nawyków w rutynę depilacji. Są bardzo czasochłonne, a często mogą nie działać. Jest jednak lepsze rozwiązanie, czyli laserowe usuwanie owłosienia. Wrastające włosy a depilacja laserowa — jak to działa? Czy w ten sposób można usunąć je na zawsze?
Zapalenie i wrastające włoski po depilacji klasycznej
Jak powstaje zapalenie mieszków włosowych i wrastające włoski? Jakie jest ich źródło? Okazuje się, że w obu przypadkach ich przyczyną może być depilacja. Możemy spotkać się ze stanami zapalnymi lub wrastaniem włosków, kiedy depilujemy skórę woskiem bądź stosujemy inne metody, które wyrywają owłosienie. Czy można pozbyć się odczuwania dyskomfortu związanego z problemem wrastających włosków? Istnieją metody, które przy wrastaniu włosków i stanach zapalnych pomogą je zminimalizować lub się ich pozbyć. Nie zawsze są jednak skuteczne i często zajmują wiele czasu. Natomiast wykonując zabieg depilacji laserowej, na zawsze pozbędziemy się wypełnionych ropą krostek z naszej skóry.
Stan zapalny mieszków włosowych
Takie zapalenia to forma zakażenia gronkowcowego. Podobnie jak wrastające włoski, zwykle objawia się krostkami w miejscach, które często podatne są na tarcie. Są to np. partie ciała, które golimy lub te, które ocierają się o nasze ubrania czy mają kontakt z nieodpowiednimi kosmetykami. Taki guzek zapalny może występować w postaci infekcyjnej lub nieinfekcyjnej. Te pierwsze spowodowane są zazwyczaj działaniem paciorkowca, gronkowca lub pałeczki ropy błękitnej. Nieinfekcyjne stany zapalne to wynik stosowania niewłaściwych preparatów lub przebywania na słońcu. Takie problemy można leczyć antybiotykami lub właśnie depilacją laserową. Jest to w pełni bezpieczne i zalecane rozwiązanie.
Wrastające włoski
Problem wrastających włosków występuje zazwyczaj na nogach lub w okolicy pach. Zwykle związany jest z depilacją, która w całości wyrywa owłosienie. Wrastające włoski są na tyle osłabione, że nie mogą przebić się przez warstwę naszej skóry. Dlatego zaczyna on rosnąć w innym kierunku, pod skórą. Tak powstają zaczerwienione miejsca i zmiany ropne. Takie wypryski są źródłem dyskomfortu i niełatwo się ich pozbyć. Wrastanie włosków zminimalizujemy, wykonując peelingi, nawilżając skórę lub — jeśli korzystamy z maszynki — częściej wymieniając ostrze. Niestety, mało prawdopodobne, że w ten sposób w zupełności pozbędziemy się wrastających włosków.
Wrastające włosy a depilacja laserowa — czy to zadziała? Odpowiedź brzmi — tak! Promieniowanie wydzielane przez laser diodowy sprawi, że wrastające włoski po prostu znikną.
Wrastające włosy a depilacja laserowa — jak to działa?
Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób, by raz na zawsze rozprawić się z wrastającymi włoskami! Dlaczego? Krótko mówiąc — wszelkie włosy po prostu przestaną wyrastać na naszej skórze. Zarówno wrastające włoski, jak i te rosnące normalnie. W ten sposób trwale się ich pozbywamy. Laser, którego używa się do depilacji, dzięki melaninie dociera do brodawki włosa i ją wypala. W rezultacie uzyskujemy piękną i gładką skórę, którą będziemy się cieszyć przez wiele lat. Wrastające włoski po depilacji klasycznej już na zawsze przestaną być naszym problemem!
Stany zapalne a depilacja laserowa — czy tak ich unikniemy?
Depilacja laserowa likwiduje główne przyczyny zapalenia mieszków włosowych — problemy w fazie wzrostu włosa. Jest to metoda leczenia alternatywna dla antybiotykoterapii. Jednocześnie jest niezwykle efektywna. Często zabiegi depilacji laserowej polecają swoim pacjentom lekarze, zwłaszcza gdy pozostałe metody zwyczajnie nie przynoszą rezultatów. Jest to całkowicie bezpieczne, a przy okazji wykonania zabiegu — pozbędziemy się wszystkich włosów z partii ciała! Zapalenie mieszków włosowych a depilacja laserowa to sposób na uzyskanie zdrowej, gładkiej i pozbawionej zmian skóry. Unikniemy również wrastających włosków, jeśli to również sprawia nam problem.
Zabieg depilacji laserowej — co trzeba wiedzieć?
Przed zdecydowaniem się na zabieg depilacji laserowej, powinniśmy pamiętać, że nie każdy włos da się usunąć w ten sposób. To za sprawą melaniny — jeśli włosy są bardzo jasne, zawierają jej niewiele, co utrudni dotarcie wiązki światła do brodawki włosa. Najjaśniejszych włosów niestety nie da się usunąć.
Czy zabieg depilacji laserowej może uszkodzić skórę? Jeśli naszą depilację wykonuje specjalista, nie ma takiej możliwości. Jego zadanie to upewnić się, że nasza skóra nie zawiera tyle melaniny, by wystąpiły poparzenia. Dlatego nie zaleca się wykonywania zabiegu depilacji laserowej na skórze opalonej.
Wrastające włosy a depilacja laserowa — czy są przeciwwskazania?
Jak w przypadku większości zabiegów — jest kilka warunków, które wykluczają możliwość wykonania depilacji laserowej. Wrastające włoski czy stan zapalny mieszków włosowych nie są przeciwwskazaniami do usuwania owłosienia. Nawet jest ono w tych przypadkach rekomendowane. Według wskazań medycznych nie należy jednak decydować się na wykonanie serii zabiegów, kiedy jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią. Nie zaleca się też tej metody, jeśli chorujemy na łuszczycę, bielactwo, bierzemy retinoidy, mamy rozrusznik serca lub przebyliśmy chorobę nowotworową.
FAQ:
- Wrastające włosy a depilacja laserowa — czy to działa?
Tak — jest to wręcz najlepszy sposób na pozbycie się problemu z wrastającymi włoskami. Jest w 100% skuteczny i wiąże się z całkowitym pozbyciem się każdego włosa na danej partii ciała.
- Zapalenie mieszków włosowych a depilacja laserowa — czy można ją wykonać?
Nie tylko można i jest to bezpieczne, a skutecznie leczy stany zapalne! Dzięki depilacji laserowej eliminujemy główne przyczyny zapalenia mieszków włosowych i pozbywamy się tego problemu już na zawsze!
- Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Laserowe metody usuwania owłosienia są w pełni pozbawione ryzyka. Światło lasera nie może uszkodzić naszej skóry ani spowodować problemów zdrowotnych, jeśli nie przebyliśmy choroby nowotworowej, nie cierpimy na łuszczycę lub bielactwo oraz nie bierzemy retinoidów. Nie zaleca się również tego zabiegu w trakcie ciąży, karmienia piersią lub posiadając rozrusznik serca.