Skip to main content
Umów wizytę

Radiofrekwencja mikroigłowa

Koszt zabiegu

700zł - 1100zł

Czas zabiegu

1,5h - 2,5h

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

3-4

Odstępy między zabiegami

3-4 tygodne

Obszar zabiegu

twarz, szyja, dekolt, rozstępy, blizny

Okres rekonwalescencji: 24-48h

Kluczowe zalety zabiegu

 1. Pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. 
 2. Alternatywa dla lasera frakcyjnego. 

Sprawdź cenę

Radiofrekwencja mikroigłowa to przede wszystkim skuteczny, a zarazem mało bolesny zabieg kosmetologii estetycznej. Jest to innowacyjna metoda, która pomaga zwalczać zmarszczki, blizny, rozstępy, a także w nieinwazyjny sposób liftinguje skórę oraz poprawia jej elastyczność. Cały zabieg opiera się na połączeniu dwóch metod, czyli mikronakłuwania oraz podgrzania tkanek. W ten sposób mobilizujemy skórę do odnowy i procesów naprawczych. Zabieg ten nie wyklucza z codziennych czynności, a zaledwie kilka godzin po przeprowadzonym działaniu zaczerwienienie widoczne w miejscu nakłuć ustępuje. Można powrócić do normalnego życia i cieszyć się korzyściami z tego zabiegu przez długi czas. Nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych procedur, co sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych metod wśród naszych klientów. Po zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, gładsza i wygląda znacznie młodziej niż wcześniej.

Wskazania

 • blizny (również te potrądzikowe)
 • zmarszczki w różnych okolicach twarzy, szyi, dekoltu
 • rozstępy
 • skóra wiotka, cienka, mało elastyczna 

Efekty

Już po jednym zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej można zobaczyć zaskakujące efekty. Od razu po zabiegu włókna kolagenowe obkurczają się, przez co skóra staje się napięta. Jednak, by efekty były bardziej zauważalne należy odczekać minimum miesiąc, gdyż w tym czasie skóra się zregeneruje, zmarszczki się wypłycą, a blizny będą zdecydowanie mniejsze. Będzie można także zauważyć iż owal twarzy oraz koloryt ulegną poprawie.

 • widoczna poprawa elastyczności i ogólnej kondycji skóry pacjenta;
 • redukcja zmarszczek;
 • poprawa kolorytu skóry twarzy, szyi i dekoltu;
 • redukcja rozstępów i ujędrnienie skóry;
 • zagęszczenie skóry i poprawa napięcia skóry;
 • zmniejszenie nadpotliwości;
 • zmniejszenie blizn potrądzikowych.

Niektóre efekty radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne natychmiast po jej wykonaniu, podczas gdy na inne trzeba poczekać kilka tygodni. Niemal od razu w skórze zachodzi obkurczanie się włókiem kolagenowych, co widocznie poprawia jędrność skóry. Dlatego właśnie po zabiegu należy spodziewać się lekkiego zaczerwienienia obszarów leczonych. Jednak nie ma powodów do zmartwień, gdyż taki stan rzeczy jest jak najbardziej prawidłowy. Zaczerwienienie znika bardzo szybko. W celu przyspieszenia się gojenia warto stosować rano krem z wysokim filtrem UV. Z kolei na noc zaleca się nakładanie kremów regenerujących. Zabieg radiofrekwencji jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i w każdym wieku, ale szczególnie korzystnie wpływa na skórę dojrzałą ze zmarszczkami, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu twarz wygląda młodziej, jest bardziej elastyczna i promienna.

Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej

Efekty działania radiofrekwencji mikroigłowej są wielopoziomowe i obejmują redukcję zmarszczek, napięcie tkanki skórnej, zmniejszenie wielkości porów oraz poprawę elastyczności. Terapia ta jest więc wykonywana z różnych powodów, które mieszczą się w tych głównych kategoriach:

 • blizny (leczenie blizn potrądzikowych);
 • zmarszczki w różnych okolicach twarzy, szyi, dekoltu;
 • opadające powieki;
 • nadpotliwość;
 • rozstępy;
 • utrata jędrności skóry – skóra wiotka, cienka, mało elastyczna.

Zabieg służy nie tylko poprawie estetyki skóry, ale także wpływa na jej struktury, nawilżenie i elastyczność. Zabieg jest mało inwazyjny i stosunkowo bezbolesny. Zwykle radiofrekwencja mikroigłowa trwa około 30 minut. W tym czasie specjalista stosuje krem miejscowo, aby znieczulić skórę przed rozpoczęciem zabiegu na obszarach, które tego wymagają (zazwyczaj wokół oczu).

Przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej – na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa? Zabieg RF mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na wykonywaniu serii mikronakłuć za pomocą specjalnej głowicy. Nakłucia te wykonywane są przy pomocy cienkich igieł na głębokości do 3,5 mm. Podczas wbijania igieł w skórę emitowane są bipolarne fale radiowe. To kontrolowane przegrzanie tkanek sygnalizuje rozpoczęcie procesów remodelujących w tkankach własnych organizmu. Ciepło wytwarzane przez fale radiowe aktywuje pewne komórki w organizmie. Komórki te nazywane są fibroblastami i odgrywają ważną rolę w remodelingu tkanek. Fibroblasty zaczynają produkować kolagen i elastynę, które są białkami odgrywającym istotną rolę we wzroście i naprawie tkanek. Dzięki nim skóra staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki ulegają wypełnieniu.

Radiofrekwencja mikroigłowa – zalecenia przed i po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Każdy zabieg w medycynie estetycznej wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego konieczne jest zapoznanie się z listą przeciwwskazań do wykonania danego zabiegu. Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) jest nieinwazyjnym zabiegiem, jednak nie każdy może się poddać tej procedurze. Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej to:

Jeśli borykamy się z problemem widocznych zmarszczek, utratą elastyczności i jędrności skóry, nierównym kolorytem skóry, rozstępami, cellulitem czy bliznami potrądzikowymi, to z pewnością szukamy skutecznych rozwiązań. Większość osób najpierw sięga po dermokosmetyki, które na krótką metę są w niewielkim stopniu skuteczne, ale w niektórych przypadkach nie dają sobie rady z problemem. Najlepszym sposobem na walkę z wyżej wymienionymi problemami skórnymi są zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej.

Przed zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej należy udać się do specjalisty, który przeprowadzi dokładny wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta, w tym na temat przyjmowanych leków. Dopiero po rozmowie, w której nie stwierdzi się żadnych przeciwskazań, można przeprowadzić zabieg radiofrekwencji mikroigłowej.

Tuż przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić obszar skóry, który będzie poddawany tej procedurze. Warto również powstrzymać się przed wystawianiem skóry na działanie promieni UV, stosowaniem kremów i balsamów.

Terapia łączona

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w bezpieczny sposób można połączyć z osoczem bogatopłytkowym lub fibryną. Cała procedura może odbyć się przy jednej wizycie w gabinecie, co jest dużą oszczędnością czasu dla klienta. Łącząc te dwa zabiegi uzyskujemy spektakularny efekt dla naszej skóry. Dzięki zabiegowi radiofrekwencji mikroigłowej można zniwelować zmarszczki, przebarwienia czy też blizny, natomiast dołączając osocze bogatopłytkowe wspomagamy skórę szybszą regeneracją oraz jeszcze bardziej jesteśmy w stanie ją ujędrnić.

Pozytywne aspekty radiofrekwencji mikroigłowej 

Przede wszystkim plusem w zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwość kontrolowania głębokości nakłuć oraz ustawienie mocy na jakiej chcemy pracować. Przed każdym zabiegiem wymieniany jest również kartridż, by nie doszło do zakażenia. Podczas zabiegu odczuwane może być jedynie ciepło, a skóra wygląda na lekko “podziurawioną” z efektem zaczerwienienia. Ważne jest jednak to iż z każdą godziną po zabiegu skóra wygląda lepiej, a na następny dzień zaczerwienienie jest praktycznie niewidoczne. Dlatego też po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji i od razu można wrócić do codziennych zajęć. Dodatkowym plusem przy zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwość wykonywania go przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Przeciwwskazania

 • rozrusznik serca,
 • aktywna opryszczka,
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • przeprowadzone zabiegi w ostatnich 3 miesiącach, takie jak: nici PDO, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego itp.,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • miażdżyca tętnic, zapalenie żył,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i niesterydowych leków zapalnych.