Skip to main content
Umów wizytę

Osocze bogatopłytkowe

Koszt zabiegu

350zł - 599zł

Czas zabiegu

1h

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

3-4

Odstępy między zabiegami

3-4 tygodnie

Obszar zabiegu

skóra głowy

Okres rekonwalescencji: 24-48h

Kluczowe zalety zabiegu

 1. Certyfikowany sprzęt medyczny. 
 2. Technika automatycznych mikro-nakłuć przy pomocy ultracienkich igieł 

Sprawdź cenę

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Genialny zabieg, naturalnie odmłodzający i regenerujący skórę.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, a zmarszczki spłycają się.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się od nałożenia na obszar poddany zabiegowi kremu znieczulającego.Dzięki temu terapia osoczem jest prawie bezbolesna.Następnie zostaje pobrana krew pacjenta, którą umieszczamy w medycznych probówkach,przeznaczonych specjalnie do tego zabiegu. Następnie krew zostaje odwirowana z odpowiednią prędkością,tak aby nie zniszczyć płytek krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry,

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Osocze bogatopłytkowe — Opole

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny zabieg regeneracyjny z wykorzystaniem krwi pacjenta. Dzięki nawilżeniu i regeneracji komórek skóry niemal natychmiast przywraca blask i zdrowy wygląd. To jeden z najskuteczniejszych, najbezpieczniejszych i najtrwalszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Drugą substancją o podobnym działaniu jest fibryna bogatopłytkowa. Tak jak osocze stymuluje podziały międzykomórkowe i powstawanie tkanek, dzięki czemu używa się jej do redukcji zmarszczek, bruzd i cieni pod oczami. Zabieg fibryną bogatopłytkową przywraca wiotkiej skórze jędrność i poprawia wygląd doliny łez.

Co daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (inaczej wampirzy lifting) to nowoczesny i całkowicie bezpieczny sposób regeneracji skóry z wykorzystaniem krwi własnej pacjenta, będącej doskonałym materiałem odmładzającym. Gwarantuje całkowitą biokompatybilność z organizmem i najwyższą skuteczność terapii.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane w naszym gabinecie w Opolu to w 100% ekologiczne pobudzenie komórek skóry do odbudowy i redukcji niechcianych oznak upływu czasu i zmęczenia, takich jak kurze łapki, głębsze zmarszczki, niejednolity koloryt, cienie pod oczami, utrata gęstości skóry i zmęczenie. Zabieg poprawia mikrokrążenie, stymulując powrót napięcia i jędrności cery.

Wykorzystanie własnej krwi pacjenta w medycynie — Osocze bogatopłytkowe w Opolu

Wampirzy lifting wykorzystuje również medycyna. Stosowany jest w terapii leczenia trudnych owrzodzeń i ran. Osocze bogatopłytkowe PRP wyróżnia się działaniem przyspieszającym gojenie. Sprawdza się w leczeniu łysienia i korekcji blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane w Opolu doskonale wpływa także na włosy. Wspiera ich porost oraz zapobiega wypadaniu. W tym celu wykonuje się mezoterapię, która poprzez specjalnie przygotowaną krew pacjenta pobudza komórki skóry głowy. Zastosowanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym pozwala również na uzyskanie znacznie lepszych efektów w terapii przeszczepiania włosów metodą FUE.

Jak wygląda przebieg zabiegu z osoczem bogatopłytkowym — Opole i okolice

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe trwa około godziny. Polega na podaniu preparatu w miejsce na skórze, które ma być poddane regeneracji. Odbywa się metodą mezoterapii lub wolumetrii (w obu przypadkach za pomocą iniekcji). Cały proces składa się z czterech etapów:

 1. Pobranie krwi z żyły pacjenta przez pielęgniarkę medyczną (15-50 ml).
 2. Odwirowanie krwi — fizyczne rozdzielenie części stałych (erytrocyty, leukocyty, płytki krwi) i płynnych (osocze).
 3. Przetworzenie krwi i utworzenie preparatu — osocze bogatopłytkowe przygotowywane w gabinecie zawiera do 5 razy więcej płytek krwi niż krew.
 4. Podanie osocza bogatopłytkowego pacjentowi — specjalna sonda ultradźwiękowa wprowadza preparat w leczone miejsce, a po zabiegu jest usuwana.

Miejsce poddawane zabiegowi zawsze smarowane jest specjalnym kremem znieczulającym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zdarza się także, że zastosowane zostaje znieczulenie miejscowe.

Osocze bogatopłytkowe — przeciwwskazania do zabiegu

Do przeciwwskazań zabiegowych należą głównie: choroby krwi, nowotwory, ciąża, karmienie piersią, przyjmowana aspiryna (wydłużenie czasu krwawienia), stany zapalne skóry, infekcje wirusowe, opryszczka, choroby autoimmunologiczne, problemy z krzepliwością krwi.

Główne wskazania do zabiegu

 • oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, bruzdy, fałdy, niejednolity koloryt, utrata blasku i jędrności)
 • skóra wymagająca biostymulacji i odbudowy
 • trudno gojące się rany
 • skóra atopowa, skłonna do alergii
 • trądzik różowaty
 • przyspieszenie gojenia po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej
 • różne typy łysienia
 • blizny, rozstępy

Przeciwwskazania

 • aktywne infekcje wirusowe np opryszczka, bakteryjne i grzybicze
 • chorby krwi
 • choroby wirusowe (HIV, czynne zakażenie WZW B oraz WZW C)
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia np. aspiryna
 • choroby autoimmunologiczne np. toczeń

Efektywność zabiegu osocza

rodzaj użytych próbówek

W LaserBeauty stosujemy tylko i wyłącznie certyfikowane próbówki medyczne,przeznaczone do iniekcji wtórnej i precyzyjnego odseparowania płytek krwi.

 • rodzaj wirówki i sposób wirowania

Posiadamy wyspecjalizowaną wirówkę,która jest przeznaczona do seperacji płytek krwi.Znamy zasady wirowania,wpływające na jakość uzyskanego osocza.Dzięki temu uzyskujemy właśnie osocze bogatopłytkowe,a nie jak to bywa w części gabinetów -ubogopłytkowe,które nie przyniesie pożądanych efektów.

 • technika podania

Aby osocze mogło zadziałać,musi być podane iniekcyjnie do warstwy skóry właściwej,w której znajdują się fibroblasty,kolagen i elastyna.Nie możemy podać osocza zbyt płytko,ani zbyt głęboko.

Nie dajmy sie zatem nabrać na tzw.maseczki z osocza.Metoda wklepywania, choć najbardziej komfortowa i ostatnio modna po zabiegach typu mikronakłuwanie medyczne, dermaroller, czy laserze frakcyjnym, tylko marnuje osocze.Czynniki wzrostu,zawarte w płytkach krwi nie mają szansy zadziałać,ponieważ nie są w stanie wniknąć do skóry wlaściwej. Co prawda skóra po tych zabiegach jest podziurkowana,ale wytworzone mikrokanaliki wypełnione są krwią i blokują,wnikanie jakichkolwiek substancji z zewnątrz.

Z kolei podanie osocza zbyt głęboko,wiąże się z podaniem go do tkanki tłuszczowej.Co również w żaden sposób nie wpłynie na poprawę jakości skóry.Po prawidłowej technice podania,skóra pokryta jest małymi koralikami,podobnie jak po zabiegu mezoterapii.

Zostaje jeszcze metoda podania pistoletem.Niestety przy stosowaniu pistoletu,wykorzystujemy mniej więcej połowę preparatu,bo reszta rozlewa się po skórze.

 • wiek klienta i jego oczekiwania

Dla młodszych osób (20-35) osocze powinno być jednym z pierwszych zabiegów spowalniającym efekty starzenia.Osoby starsze powinny wykonywać osocze najlepiej w terapii łączonej np z zabiegami mezoterapii igłowej,kwasami, czy mikronakłuwaniem. Dzięki temu można dużo lepiej wykorzystać działanie osocza bogatopłytkowego w odmładzaniu.

Osocze bogatopłytkowe – Postępowanie przed i po zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:

Dzień wcześniej i w dniu zabiegu należy pić dużą ilosć wody.Na 3-5 dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie substancji rozrzedzających krew jak: aspiryna, acard i innych środków obniżających krzepliwość krwi. Nie należy pić alkoholu w dużych ilościach przed zabiegiem. Można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K czy łykać witaminę C aby wzmocnić naczynka.Osoba chcąca skorzystać z zabiegu osoczem bogatopłytkowym nie może też chorować na takie choroby jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, ostre zakażenia, czy też choroby autoimmunologiczne.

Postępowanie po zabiegu:

Należy unikać możliwości zakażenia. Odradza się korzystanie z sauny, siłowni , basenu, jaccuzi do kilku dni po zabiegu.