Depilacja laserowa, który laser wybrać?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią powraca temat niechcianych włosków.
Czy jesteście gotowe, by odsłonić nogi? Czy myśl o, nie tak odległym, sezonie bikini przywołuje nieprzyjemne wspomnienia z zabiegów depilacji woskiem? Macie dosyć codziennego golenia maszynką? W takim razie depilacja laserowa to rozwiązanie dla Was. Przeczytajcie nasz artykuł, by dowiedzieć się jaki laser wybrać, by na długo cieszyć się gładkim ciałem.

Jeśli myśl o depilacji laserowej towarzyszy Wam od dłuższego czasu, to z pewnością zauważyłyście, że oferta gabinetów oferujących tę usługę różni się. Wielość urządzeń, tajemnicze nazwy i opis działania mogą przyprawiać o zawrót głowy. Spieszymy z pomocą, byście mogły wybrać najbardziej efektywny laser i odpowiedni gabinet.

Na czym polega depilacja laserowa i czym różnią się lasery

Depilacja laserowa to jedyna znana metoda długotrwałego usuwania owłosienia oraz mieszków włosowych. Jej skuteczność opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli zamianie światła wytwarzanego przez laser w ciepło pochłaniane przez melaninę (barwnik odpowiadający za barwę włosa, ale również karnację). Dzięki doborowi odpowiedniej długości fal lasera zaabsorbowana energia podgrzewa wybrane struktury, a pozostałe zostawia nienaruszone. Dochodzi do koagulacji i odparowania tkanki w wyniku zamiany energii świetlnej na cieplną.

Laser diodowy, aleksandrytowy czy IPL?

Wybierając salon, w którym wykonamy zabieg warto zwrócić uwagę na kompetencje i kwalifikacje personelu oraz na wykorzystywane urządzenie.
Wbrew pozorom laser laserowi nie równy, a wybór niewłaściwego aparatu może skutkować  nie tylko zmarnowanymi pieniędzmi, ale również nieprzyjemnymi skutkami, takimi jak oparzenia.

IPL – czy to laser?

Coraz więcej gabinetów korzysta z urządzeń IPL, które tak naprawdę nie są laserami.
Ich działanie opiera się na emisji wiązki światła, a właściwie intensywnym naświetlaniu lampą ksenonową, znajdującą się w głowicy aparatu. W czasie zabiegu emitowane jest światło o zróżnicowanej długości fal, co skutkuje podgrzaniem tkanek. W przeciwieństwie do lasera IPL nie ma działania wybiórczego na strukturę włosa i może rozgrzewać także tkanki otaczające. Urządzenia różnią się nie tylko sposobem działania, ale również skutecznością. Pamiętajmy, że jedynie laser gwarantuje długotrwałe usunięcie owłosienia, przez co rozumiemy długoterminową ustabilizowaną redukcję włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia”  (definicja FDA). Przyjmuje się, że na 1-2 zabiegi laserem diodowym trzeba wykonać średnio 3-6 sesji IPL.

Laser diodowy

Cechą charakterystyczną lasera diodowego jest fakt, iż emituje on wiązkę promieni o ściśle określonej długości fali (805 nm). Dzięki czemu oddziałuje dokładnie tam, gdzie tego sobie życzymy. Co więcej, uszkadza włos w fazie anagenu, czyli wzrostu, kiedy to dokonują się podziały komórkowe jego struktur. Skuteczność depilacji profesjonalnym laserem diodowym sięga 95%, co oznacza, że jedynie 5% włosków może odrosnąć po serii zabiegów. Szacuje się, że 4-8 zabiegów pozwala trwale pozbyć się owłosienia – zależy to jednak od indywidualnego cyklu wzrostu włosa.

Laser aleksandrytowy

Ten rodzaj lasera emituje wiązkę o długości 755 nm, a więc działa nieco płycej niż wyżej wymieniony.  W przypadku pacjentów o ciemniejszym fototypie lub osób opalonych może nie być aż tak skuteczny. Laser aleksandrytowy bardzo często jest reklamowany jako urządzenie, które potrafi usunąć siwe i jasne włosy – należy pamiętać, że nie jest to możliwe.

Medyczny laser firmy Lumenis – najlepszy laser do depilacji

Medyczny laser firmy Lumenis to urządzenie amerykańskiego lidera na rynku profesjonalnych produktów do depilacji. Na uwagę zasługuje fakt, iż firma jako pierwsza wykorzystała laser w medycynie, tworząc w 1970 roku laser okulistyczny do fotokoagulacji. Dziś Lumenis jest największym producentem urządzeń tego typu i posiadaczem 220 patentów.

Medyczny laser firmy Lumenis to najnowocześniejszy laser medyczny z, legendarnej już rodziny, Lumenis Pozwala na usunięcie nawet 96% owłosienia w niezwykle krótkim czasie.  System został wyposażony  w innowacyjną technologię ChillTip, czyli nakładkę chłodzącą, dzięki której zabieg jest jeszcze bardziej komfortowy. Technologia HIT (High-Speed ​​Integrated Technology) z kolei jest systemem zasysania skóry, który umożliwia szybką depilację dużych obszarów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia dyskomfortu podczas zabiegu. 3 głowice o różnych wielkościach pozwalają na dostosowanie parametrów do depilowanej partii.

Laser firmy Lumenis to synonim bezpieczeństwa – parametry pozwalają na skuteczną depilację nawet w przypadku skóry opalonej. Bezpieczeństwo stosowania potwierdza certyfikat amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na wykorzystywanie aparatu zarówno w medycynie ogólnej, jak i estetycznej i dermatologii. Jesteście ciekawe ile kosztuje zabieg depilacji tym urządzeniem? Sprawdźcie nasz cennik: https://laser-opole.pl/cennik/

Uważajcie na podróbki! Jak wybrać profesjonalny gabinet depilacji?

Podejmując decyzję o depilacji bardzo często patrzymy na cenę zabiegu. Pamiętajcie, że jest to zabieg, który niesie możliwość wystąpienia skutków ubocznych, takich jak np. poparzenia. Wyjątkowa niska cena rzadko idzie w parze z jakością. Wiele salonów korzysta z  tanich urządzeń mało znanych firm lub chińskich podróbek znanych marek, co przekłada się na niższy koszt zabiegu. Laser diodowy to obecnie najlepszy laser wykorzystywany do depilacji. Produkty takie jak ten pionier wśród laserów to urządzenia medyczne, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa i jakości FDA oraz zgodność z międzynarodowymi normami ISO 9001.

Jeśli zależy Wam na skutecznej depilacji przeprowadzonej w profesjonalnym gabinecie w Opolu, koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą: https://laser-opole.pl/depilacja-laserowa/