Laserowa depilacja miejsc intymnych jest bardzo popularnym zabiegiem ze względu na to, że pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia na ciele, w przeciwieństwie do maszynek i plastrów do depilacji. Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserową miejsc intymnych, która często okazuje się tematem tabu — zupełnie niepotrzebnie! Dowiedz się, wszystkiego, co wiąże się z tym zabiegiem.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej w okolicach bikini?

Laserowe usuwanie owłosienia okolic intymnych wygląda tak samo, jak w przypadku każdej innej części ciała. Do skóry przykłada się głowicę, która emituje falę światła. Wiązka zostaje wychwycona przez ciemny barwnik znajdujący się we wnętrzu włosa, przez co zostaje usunięty wraz z cebulką. Po kilku zabiegach depilacji laserowej włoski przestają odrastać

Moc lasera dobiera się indywidualnie do karnacji, koloru i grubości włosa. Depilacja laserowa intymna zazwyczaj nie trwa dłużej niż około 30 minut. Zabiegi depilacji wykonuje się w około dwumiesięcznych odstępach czasu. Jeden zabieg przypominający należy wykonać w ciągu 1— 5 lat od zakończonej serii zabiegów, jeśli będzie taka potrzeba.

Depilacja miejsc intymnych u kobiet — rodzaje

Zazwyczaj wyróżnia się kilka metod depilacji w okolicach miejsc intymnych, a wśród nich:

  • francuska – usunięcie owłosienia z okolic pachwin oraz wzgórka łonowego, ale brak depilacji miejsc intymnych w obrębie warg sromowych czy pośladków;
  • hollywoodzka – usunięcie wszystkich włosków z całej strefy bikini, włącznie z pośladkami;
  • brazylijska – nie pozostawia się żadnego owłosienia, oprócz niewielkiej strefy pośrodku wzgórka łonowego, którą można uformować w kształt paseczka lub trójkąta.

Zdecydowanie największą popularnością z wymienionych metod cieszy się wersja hollywoodzka. Na depilację laserową tymi dwiema najbardziej rozpowszechnionymi metodami decyduje się również coraz więcej mężczyzn.

Depilacja okolic pochwy a ból

Wiele osób nie udaje się na depilację laserową ze względu na obawę przed bólem. Jest to kwestia całkowicie indywidualna, ponieważ niektórzy z nas nie skarżą się na niego, a inni go odczuwają. Większość pacjentów podczas depilacji ma jednak dobre samopoczucie, a sam zabieg przebiega niezwykle sprawnie. Na szczęście u każdego możemy zastosować krem znieczulający oraz okłady chłodzące w trakcie zabiegu. 

Dzięki temu nawet wrażliwe osoby z chęcią decydują się na wykonanie depilacji laserowej, a później wracają na kolejne zabiegi. Żeby lepiej przygotować się do zabiegu, można na 2 tygodnie przed wizytą w gabinecie nawilżać delikatnie skórę. Warto też zapobiegać jej podrażnieniom i pamiętać o tym, że zabieg nie powoduje skutków ubocznych, oprócz chwilowego dyskomfortu, który niekoniecznie się pojawia. Depilacji okolic bikini nie trzeba się bać!

Bikini głębokie — depilacja laserowa

Bardzo istotną kwestią podczas depilacji laserowej jest poczucie wstydu, które niestety w większym lub mniejszym stopniu występuje u większości osób. Należy jednak pamiętać o tym, że osoba, która przeprowadza zabieg, ma w tym zakresie doświadczenie i zapewne przeprowadziła ich już wiele. Na depilację przychodzą kobiety w każdym wieku – nawet nastolatki pod opieką rodzica dają się przekonać, a potem są niezwykle zadowolone z efektów na całe życie.

Jeśli pacjentka nie decyduje się na depilację całościową, otrzymuje jednorazową bieliznę, która pozwala odsłonić tylko tyle skóry, ile jest konieczne do przeprowadzenia zabiegu. W przypadku, w którym przełamanie się będzie trudne, istnieje możliwość wykonywania całej serii zabiegów u jednej osoby. Niechciane owłosienie, które uwidacznia się w najmniej właściwych momentach, również może być przyczyną dyskomfortu, zatem warto zdecydować się na zabieg depilacji w miejscach intymnych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej miejsc intymnych?

Usuwanie włosków z okolic bikini jest często wyjątkowo uciążliwe ze względu na to, że golone włosy bardzo szybko odrastają. Podczas używania maszynek często mogą pojawiać się podrażnienia i zacięcia, a kiedy chcemy udać się na basen, często wolimy mieć ogoloną skórę. Tradycyjne golenie bywa także przyczyną powstawania krostek, wrastania włosków czy nawet zapalenia mieszków włosowych.

Laserowa depilacja pozwala czuć się komfortowo o każdej porze i zapomnieć o innych metodach usuwania włosków już na stałe. Jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia i znacząco ułatwia utrzymanie higieny okolic intymnych. Poza tym ogranicza do minimum ryzyko wyrastania nowych włosków czy zranienia skóry. Ceny zabiegów nie są aż tak wysokie, a gładka skóra to coś, w co warto zainwestować.

FAQ:

 

  • Czy depilacja laserowa miejsc intymnych boli?

 

Depilacja laserowa nie zawsze musi boleć, ponieważ zazwyczaj podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe lub chłodzące żelowe okłady, dzięki którym komfort zabiegu jest dużo lepszy. Większość kobiet porównuje depilację przy użyciu lasera do uczucia delikatnego szczypania, pieczenia lub ciepła.

 

  • Depilacja laserowa miejsc intymnych u kobiet – jak przygotować skórę?

 

Żeby zabieg przebiegał w komfortowej atmosferze, warto przed nim wziąć prysznic. Należy także zadbać o to, by skóra w czasie ekspozycji na laser nie była podrażniona ani przesuszona. Na określony czas przed zabiegiem trzeba zrezygnować z golenia skóry, przyjmowania niektórych leków czy spożywania naparów z ziół światłouczulających.

 

  •  Czy depilacja laserowa miejsc intymnych jest bezpieczna?

 

Tak – depilacja laserowa intymna jest całkowicie bezpieczną alternatywą dla golenia. Istotne jest jedynie to, żeby wybrać do tego profesjonalny gabinet, w którym przed przystąpieniem do depilacji zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad. Rozmowa pozwoli wykluczyć potencjalne przeciwwskazania do zabiegu, natomiast analiza skóry i włosów prawidłowo dostosować parametry lasera.