W dzisiejszym wpisie poruszymy temat depilacji laserowej, która cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż większość z nas marzy o aksamitnie gładkiej skórze. Dowiedz się już dziś, dlaczego depilacja jest dobrym pomysłem niezależnie od pory roku i wybierz idealny czas na wykonanie zabiegu przed planowanym urlopem.
Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Warto zacząć od tego, na czym polega depilacja laserowa latem, która niczym nie różni się od tej wykonywanej zimą. Zabieg ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Proces odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, do których należy nowoczesny laser diodowy. Nie zajmuje wiele czasu, a w rękach profesjonalisty depilacja jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Doświadczony kosmetolog doskonale wie, jakie parametry ustawić, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie. Poszczególne wartości i moc urządzenia należy dostosować do karnacji i koloru owłosienia.
Prawidłowo ukierunkowana wiązka lasera nie ulega rozproszeniu i działa na melaninę zawartą w barwniku włosa. Wnika w głąb skóry (najczęściej na 3-5 mm) i niszczy macierz odpowiedzialną za jego wzrost. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą. Z każdym zabiegiem, który należy do metod nieinwazyjnych, można zaobserwować znacznie mniej odrastających włosków.
Depilacja laserowa latem – czym różni się od depilacji w innych porach roku?
Jeśli poddajemy jakąś część ciała depilacji laserowej, to słońce nie będzie jej sprzymierzeńcem. Oczywiste jest, że latem ekspozycja na promienie jest większa niż w innych porach roku – nawet jeśli nie spędzamy czasu na balkonowym leżaku czy kocu na plaży, trudno uniknąć opalania. Co jednak zrobić, jeśli właśnie na opalonej skórze nie chcemy widzieć żadnych włosków, a wcześniej pomysł depilacji laserowej nie przyszedł nam do głowy?
Czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna?
Pomysł na skorzystanie z depilacji laserowej zwykle rodzi się tuż przed latem. To właśnie w tym okresie zaczynamy myśleć o krótkich spodenkach i przewiewnych sukienkach, które odkrywają nogi. Z tego względu najczęściej w pierwszej kolejności planujemy poddać zabiegowi nogi i okolice kostek oraz pachy. Ponadto osoby wybierające się na urlop w ciepłe kraje nierzadko decydują się również na depilację bikini, aby czuć się w pełni komfortowo na plaży.
Jeśli chcesz wydepilować okolice bikini lub pachy, to nie ma różnicy, jaka jest pora roku – z miejsc, które na co dzień zakrywamy odzieżą, można usunąć włoski laserem niezależnie od natężenia słońca. Jeśli planujemy wydepilować obszar narażony na działanie promieni słonecznych, czyli nogi lub ręce, musisz pamiętać o ochronie przed słońce. Nie eksponuj ciała na długotrwałe działanie promieni słonecznych – noś długie, lecz cienkie i przewiewne rękawy/nogawki i unikaj długotrwałego przebywania na dworze w upale. Kluczowe są pierwsze dwa tygodnie – potem stosuj balsam z wysokim filtrem.
Ile zabiegów depilacji laserowej jest konieczne w celu uzyskania zadowalających efektów?
Warto przed zabiegiem depilacji laserowej udać się na bezpłatną konsultację, podczas której specjalista omówi jego przebieg, a także określi niezbędną liczbę zabiegów pozwalających cieszyć się efektem zupełnie gładkiej skóry. Najczęściej wystarczy od 4 do 5, wykonywanych w odstępach kilkutygodniowych. Wszystko dlatego, że światło lasera działa wyłącznie na włosy, które są w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest powtarzanie depilacji w celu uzyskania zadowalających rezultatów. Po całej serii warto wykonać zabieg przypominający, który utrwali osiągnięty efekt.
Depilacja laserowa latem – czy boli?
Ze względu na duże obawy większości osób związane z bólem podczas depilacji laserowej marzenie o gładkiej skórze przekładane jest z roku na rok, jednak zupełnie niepotrzebne. Wykonany zabieg przy użyciu nowoczesnego sprzętu, przez doświadczonego specjalistę jest praktycznie bezbolesny. Specjalista postara się, żebyś nie odczuwał(a)bólu – będzie robić przerwy, schładzać depilowane miejsca lodem. Ponadto możesz zakupić w salonie maść znieczulającą, która doskonale niweluje nieprzyjemne doznania.
Depilacja laserowa a słońce – zachowaj ostrożność!
Opalanie po depilacji laserowej zdecydowanie nie jest wskazane i może przyczynić się do powstawania przebarwień. Właśnie z tego względu po zabiegu nie wolno wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż jest ona bardziej reaktywna. Zatem jeśli planujesz spędzić czas na plaży, to dla własnego bezpieczeństwa wykonaj depilację laserową w okresie jesienno-zimowym.
Ponadto należy pamiętać o stosowaniu kremu z wysokim filtrem w okresie letnim, aplikując go również na opalonej skórze, szczególnie gdy przed korzystaniem ze słońca została poddana zabiegowi depilacji laserowej. To rodzaj kosmetyków, które powinniśmy stosować przez cały rok, gdyż promienie słoneczne docierają do nas w każdym sezonie i są szkodliwe dla skóry.
Nieprawidłowa ochrona może przyczynić się szybszego pojawienia się oznak starzenia, utraty elastyczności i jędrności, a także nadmiernego przesuszenia naskórka. Dodatkowo niestosowanie produktów z filtrami wiąże się z ryzykiem nowotworu skóry w postaci czerniaka. Choroba najczęściej rozwija się z pojedynczego przebarwienia, dlatego też tak ważna jest regularna kontrola znamion w gabinecie dermatologicznym.
FAQ:
- Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Depilacja laserowa ma na celu usunięcie zbędnego owłosienia, co pozwala cieszyć się aksamitnie gładką skórą. Do uzyskania trwałego efektu niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Warto wykonać je w renomowanym gabinecie kosmetycznym, który dysponuje nowoczesnym laserem diodowym o dużej skuteczności działania.
- Czy wykonanie depilacji laserowej latem jest bezpieczne?
Tak – przez dwa tygodnie trzeba unikać słońca, a potem trzeba stosować kremy z wysokim filtrem.
- Czy zabieg depilacji laserowej boli?
Obecnie wykonywane zabiegi depilacji laserowej przy użyciu innowacyjnych urządzeń kosmetycznych są bezbolesne. Możesz kupić maść znieczulającą, która niweluje dyskomfort podczas zabiegu.