Skip to main content
Umów wizytę

Stymulatory tkankowe

Koszt zabiegu

650zł - 1400zł

Czas zabiegu

30min

Znieczulenie

możliwość znieczulenia

Liczba zabiegów

2-4

Odstępy między zabiegami

3-4 tygodne

Obszar zabiegu

twarz, szyja, dekolt, dłonie

Okres rekonwalescencji:  możliwy obrzęk i zaczerwienienie do kilku godzin po zabiegu

Kluczowe zalety zabiegu

 1. Krótki czas zabiegu. 
 2. Gama różnorodnych preparatów dobieranych indywidualnie. 

Sprawdź cenę

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe służą do odbudowy struktury skóry poprzez stymulację kolagenu i elastyny. Aby zrozumieć działanie stymulatorów tkankowych, musisz pomyśleć nad tym, co najbardziej wpływa na określanie naszego wieku przez inne osoby. Czy są to zmarszczki? Nie! Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się nawet u dwudziestolatków, a mimo to nadal postrzegamy ich jako osoby młode. To utrata gęstości skóry powoduje, że patrząc na osobę 40-,50- czy 60-letnią, jesteśmy w stanie określić jej wiek, mimo iż często nie ma zmarszczek! Utrata jędrności twarzy powoduje zaburzenie jej naturalnego kształtu, powstawanie tzw. chomiczków czy siatki drobnych, pionowych zmarszczek na policzkach. Stymulatory tkankowe nie są wypełniaczami, nie powiększają objętości tkanek twarzy. Ich celem jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. A czy właśnie nie tego potrzebujesz?

Dlaczego z wiekiem kontur twarzy staje się mniej ostry, a skóra wiotczeje?

Powodem jest stopniowa utrata kolagenu, który stanowi swego rodzaju rusztowanie i włókno podporowe dla skóry. Niestety już około 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmiany polegające na stopniowym zanikaniu kolagenu. W wieku 70 lat synteza kolagenu zanika niemal całkowicie.

U kobiet w trakcie menopauzy proces ten ulega gwałtownemu nasileniu, co związane jest ze spadkiem poziomu estrogenów w organizmie. Siateczka włókien kolagenowych staje się rzadsza, a jej właściwości podporowe słabną. W rezultacie skóra traci na jędrności i elastyczności.

Zabiegi

Profhilo

To wielopoziomowy remodeling, którego technika działania wpływa na przebudowę skóry. Wykorzystywany w nim preparat – stabilizowana termicznie molekuła hybrydowa – została opatentowana i nazwana molekułą młodości.

Czym Profhilo różni się od wypełniaczy? Wypełniacze mają za zadanie wypełnić ubytki skórne na określony czas. Natomiast Profhilo pobudza skórę do samodzielnej regeneracji, zapewniając bardziej trwały i naturalny efekt.

Zasadę działania preparatu można porównać do miliona sprężynek, które uwalniają się w miejscu podania i rozchodzą pod skórą, wygładzając wszelkie załamania. Profhilo nie powoduje efektu poszerzenia twarzy, jaki można często zaobserwować u osób, które stosują wypełniacze w nadmiernej ilości.

Profhilo wyróżnia także specjalna metoda podania, która polega na wstrzyknięciu depozytów preparatu w 5 ściśle określonych punktach po obu stronach twarzy. Dzięki tej procedurze minimalizujemy ryzyko uszkodzenia dużych naczyń. Zabieg nie wymaga znieczulenia ze względu na znikomą bolesność.

Efekty

Rezultat zabiegu widoczny jest już po 2 sesjach w odstępie 1 miesiąca. U niektórych osób zalecane są 3 zabiegi. Widocznie poprawia się napięcie mięśniowe, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt liftingu skóry. Warto zaznaczyć, że Profhilo ma najwyższe stężenie kompleksu hybrydowego – 64 mg – ze wszystkich preparatów dostępnych na rynku, dzięki czemu pierwsze efekty stają się widoczne zaskakująco szybko.

Linerase – przełom w odmładzaniu skóry

Preparat Linerase należy do nowej kategorii odmładzania, tzw. biostymulatorów skóry. Mechanizm jego działania jest podwójny, zarówno nasze własne fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu, jak i powstają nowe fibroblasty, które również wytwarzają nowy, młody kolagen. Dzięki temu terapia Linerase przynosi skuteczny efekt osobom w każdym wieku.

Rzecz jasna to nie ten sam kolagen, który znajduje się w kremach do twarzy. To przebadany i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, niewywołujący alergii, zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy III.

Całkowita kuracja powinna składać się z 2 do 4 zabiegów, w zależności od kondycji skóry, a efektami młodszego wyglądu można cieszyć się 18 miesięcy. Po takiej kuracji skóra staje się młodsza nawet o 5 lat!

Technika wykonania zabiegu Linerase jest bardzo komfortowa, gdyż iniekcje wykonuje się rzadziej niż w tradycyjnej mezoterapii, dzięki czemu ryzyko powstawania siniaków jest dużo mniejsze. Preparat jest bardzo wydajny – 1 fiolka to 5 ml, które można wykorzystać nawet na 3 okolice, np. twarz, szyja, dekolt.

Efekty na twarzy i szyi

 • Redukcja blizn,
 • Odbudowa ubytków skórnych,
 • Poprawa owalu twarzy,
 • Zlikwidowanie chomiczków,
 • Zmniejszenie zmarszczek (szczególnie dobrze reagują zmarszczki wokół ust i na policzkach),
 • Ujędrnienie szyi,
 • Zredukowanie luźnej skóry podbródka.

Efekty na ciele

 • Redukcja rozstępów,
 • Zmniejszenie blizn,
 • Uelastycznienie skóry( zwłaszcza skóry brzucha i ramion).

Neuvia Hydrodeluxe

Preparat często wrzucany jest do worka z zabiegami mezoterapii igłowej. Jednak to nie do końca mezoterapia, bo oprócz kwasu hialuronowego zawiera jeden magiczny składnik, który wyróżnia go na tle innych. A mianowicie hydroksyapatyt wapnia! Jest to znana substancja ujędrniającą, która niesamowicie pobudza produkcję naszego kolagenu w skórze. Zabieg zapewnia doskonały efekt biorewitalizujący na dłużej. Pod względem nawilżenia – produkt zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego. To wysokie stężenie, które pozwala osiągnąć konkretny poziom nawilżenia, nawet u osób, które zmagają się z przewlekłym problemem suchości skóry.

Zabiegi można wykonać w odstępie 3–4 tygodni, najlepiej w serii 3–4 zabiegów.

Podsumowując, zabieg z zastosowaniem Neuvia Hydrodeluxe skierowany jest do osób, które chcą nawilżyć i rozjaśnić skórę, ale także podziałać napinająco i stymulująco na własny kolagen.

Xela Rederm

Redermalizacja to nowa metoda zapobiegania starzeniu się skóry. Łączy ona działanie regulujące procesy oddychania w komórkach, głębokie nawilżenie skóry oraz blokowanie wolnych rodników. Redermalizacja pozwala na przywrócenie skórze gęstości, jędrności, elastyczności i nawodnienia. Hamuje procesy starzenia w skórze.

Xela Rederm to jedyny na rynku preparat wywierający bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w naszej skórze (poprawa oddychania komórkowego, mikrokrążenia, transportu jonów, stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i białek, wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa). Dzięki temu komórki skóry mają większą żywotność oraz lepszą ochronę przed uszkodzeniami.

W swoim składzie zawiera bursztynian sodu (będący aktywnym składnikiem preparatu) oraz kwas hialuronowy wzmacniający jego działanie poprzez przywrócenie równowagi wodnej w skórze. Badania potwierdzają, że takie połączenie dwóch składników silniej pobudza skórę do produkcji fibroblastów, kolagenu i aminokwasów niż preparat jednoskładnikowy!

Nucleofill

Nucleofill to preparat do biostymulacji i głębokiej odnowy skóry. Jako biostymulator tkankowy ma za zadanie pobudzać skórę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych bez ingerencji w rysy twarzy i sztucznego efektu wypełnienia jak przy wypełniaczach.

Działa na 3 płaszczyznach:

 • liftingującej – stymulacja fibroblastów, kolagenu, elastyny;
 • nawilżającej – zapobieganie utracie wody;
 • antyoksydacyjnej – likwidowanie wolnych rodników.

Potrójne działanie sprawia, że uzyskujemy efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.

W swoim składzie zawiera polinukleotydy  naturalne cząsteczki odpowiedzialne za wiązanie wody w naskórku i przeciwdziałanie wolnym rodnikom. Dzięki zabiegowi uzyskujemy efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Ejal

Ejal to głęboko biorewitalizujacy produkt, który poprawia zagęszczenie skóry i przywraca jej funkcje fizjologiczne. Jest to możliwe dzięki stymulacji komórek skóry (fibroblastów), przebudowaniu macierzy pozakomórkowej oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny.

Zawiera 40 mg kwasu hialuronowego. Przeciwdziała jego utracie w skórze, uzupełnia braki i pobudza do produkcji nowego kwasu hialuronowego. Nawilża skórę i zatrzymuje wodę w naskórku. Jest wskazany w zabiegach odmładzających oraz zapobiegających uszkodzeniom skóry w wyniku działania promieniowania UV. Zabieg ten pozwala na szybką odbudowę i poprawę utraconego owalu twarzy, poprawę napięcia i elastyczności skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek i zagęszczenie skóry.

Preparat nie zmienia rysów twarzy, efekt jest naturalny.