Osocze bogatopłytkowe Opole

zachowaj swoje naturalne piękno na dłużej!

zabiegi kosmetologiczne

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Genialny zabieg, naturalnie odmłodzający i regenerujący skórę.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, a zmarszczki spłycają się.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się od nałożenia na obszar poddany zabiegowi kremu znieczulającego.Dzięki temu terapia osoczem jest prawie bezbolesna.Następnie zostaje pobrana krew pacjenta, którą umieszczamy w medycznych probówkach,przeznaczonych specjalnie do tego zabiegu. Następnie krew zostaje odwirowana z odpowiednią prędkością,tak aby nie zniszczyć płytek krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry,

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Osocze bogatopłytkowe — Opole

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny zabieg regeneracyjny z wykorzystaniem krwi pacjenta. Dzięki nawilżeniu i regeneracji komórek skóry niemal natychmiast przywraca blask i zdrowy wygląd. To jeden z najskuteczniejszych, najbezpieczniejszych i najtrwalszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Drugą substancją o podobnym działaniu jest fibryna bogatopłytkowa. Tak jak osocze stymuluje podziały międzykomórkowe i powstawanie tkanek, dzięki czemu używa się jej do redukcji zmarszczek, bruzd i cieni pod oczami. Zabieg fibryną bogatopłytkową przywraca wiotkiej skórze jędrność i poprawia wygląd doliny łez.

Co daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (inaczej wampirzy lifting) to nowoczesny i całkowicie bezpieczny sposób regeneracji skóry z wykorzystaniem krwi własnej pacjenta, będącej doskonałym materiałem odmładzającym. Gwarantuje całkowitą biokompatybilność z organizmem i najwyższą skuteczność terapii.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane w naszym gabinecie w Opolu to w 100% ekologiczne pobudzenie komórek skóry do odbudowy i redukcji niechcianych oznak upływu czasu i zmęczenia, takich jak kurze łapki, głębsze zmarszczki, niejednolity koloryt, cienie pod oczami, utrata gęstości skóry i zmęczenie. Zabieg poprawia mikrokrążenie, stymulując powrót napięcia i jędrności cery.

Wykorzystanie własnej krwi pacjenta w medycynie — Osocze bogatopłytkowe w Opolu

Wampirzy lifting wykorzystuje również medycyna. Stosowany jest w terapii leczenia trudnych owrzodzeń i ran. Osocze bogatopłytkowe PRP wyróżnia się działaniem przyspieszającym gojenie. Sprawdza się w leczeniu łysienia i korekcji blizn potrądzikowych oraz rozstępów.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane w Opolu doskonale wpływa także na włosy. Wspiera ich porost oraz zapobiega wypadaniu. W tym celu wykonuje się mezoterapię, która poprzez specjalnie przygotowaną krew pacjenta pobudza komórki skóry głowy. Zastosowanie zabiegu osoczem bogatopłytkowym pozwala również na uzyskanie znacznie lepszych efektów w terapii przeszczepiania włosów metodą FUE.

Jak wygląda przebieg zabiegu z osoczem bogatopłytkowym — Opole i okolice

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe trwa około godziny. Polega na podaniu preparatu w miejsce na skórze, które ma być poddane regeneracji. Odbywa się metodą mezoterapii lub wolumetrii (w obu przypadkach za pomocą iniekcji). Cały proces składa się z czterech etapów:

  1. Pobranie krwi z żyły pacjenta przez pielęgniarkę medyczną (15-50 ml).
  2. Odwirowanie krwi — fizyczne rozdzielenie części stałych (erytrocyty, leukocyty, płytki krwi) i płynnych (osocze).
  3. Przetworzenie krwi i utworzenie preparatu — osocze bogatopłytkowe przygotowywane w gabinecie zawiera do 5 razy więcej płytek krwi niż krew.
  4. Podanie osocza bogatopłytkowego pacjentowi — specjalna sonda ultradźwiękowa wprowadza preparat w leczone miejsce, a po zabiegu jest usuwana.

Miejsce poddawane zabiegowi zawsze smarowane jest specjalnym kremem znieczulającym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zdarza się także, że zastosowane zostaje znieczulenie miejscowe.

Osocze bogatopłytkowe — przeciwwskazania do zabiegu

Do przeciwwskazań zabiegowych należą głównie: choroby krwi, nowotwory, ciąża, karmienie piersią, przyjmowana aspiryna (wydłużenie czasu krwawienia), stany zapalne skóry, infekcje wirusowe, opryszczka, choroby autoimmunologiczne, problemy z krzepliwością krwi.

Osocze bogatopłytkowe - Informacje o zabiegu

oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, bruzdy, fałdy, niejednolity koloryt, utrata blasku i jędrności)

skóra wymagająca biostymulacji i odbudowy

trudno gojące się rany

skóra atopowa, skłonna do alergii

trądzik różowaty

przyspieszenie gojenia po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej

różne typy łysienia

blizny, rozstępy

aktywne infekcje wirusowe np opryszczka, bakteryjne i grzybicze

chorby krwi

choroby wirusowe (HIV, czynne zakażenie WZW B oraz WZW C)

nowotwory

ciąża i karmienie piersią

przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia np. aspiryna

choroby autoimmunologiczne np. toczeń

rodzaj użytych próbówek

W LaserBeauty stosujemy tylko i wyłącznie certyfikowane próbówki medyczne,przeznaczone do iniekcji wtórnej i precyzyjnego odseparowania płytek krwi.

rodzaj wirówki i sposób wirowania

Posiadamy wyspecjalizowaną wirówkę,która jest przeznaczona do seperacji płytek krwi.Znamy zasady wirowania,wpływające na jakość uzyskanego osocza.Dzięki temu uzyskujemy właśnie osocze bogatopłytkowe,a nie jak to bywa w części gabinetów -ubogopłytkowe,które nie przyniesie pożądanych efektów.

technika podania

Aby osocze mogło zadziałać,musi być podane iniekcyjnie do warstwy skóry właściwej,w której znajdują się fibroblasty,kolagen i elastyna.Nie możemy podać osocza zbyt płytko,ani zbyt głęboko.

Nie dajmy sie zatem nabrać na tzw.maseczki z osocza.Metoda wklepywania, choć najbardziej komfortowa i ostatnio modna po zabiegach typu dermapen, dermaroller, czy laserze frakcyjnym, tylko marnuje osocze.Czynniki wzrostu,zawarte w płytkach krwi nie mają szansy zadziałać,ponieważ nie są w stanie wniknąć do skóry wlaściwej. Co prawda skóra po tych zabiegach jest podziurkowana,ale wytworzone mikrokanaliki wypełnione są krwią i blokują,wnikanie jakichkolwiek substancji z zewnątrz.

Z kolei podanie osocza zbyt głęboko,wiąże się z podaniem go do tkanki tłuszczowej.Co również w żaden sposób nie wpłynie na poprawę jakości skóry.Po prawidłowej technice podania,skóra pokryta jest małymi koralikami,podobnie jak po zabiegu mezoterapii.

Zostaje jeszcze metoda podania pistoletem.Niestety przy stosowaniu pistoletu,wykorzystujemy mniej więcej połowę preparatu,bo reszta rozlewa się po skórze.

wiek klienta i jego oczekiwania

Dla młodszych osób (20-35) osocze powinno być jednym z pierwszych zabiegów spowalniającym efekty starzenia.Osoby starsze powinny wykonywać osocze najlepiej w terapii łączonej np z zabiegami mezoterapii igłowej,kwasami, czy mikronakłuwaniem. Dzięki temu można dużo lepiej wykorzystać działanie osocza bogatopłytkowego w odmładzaniu.

Osocze bogatopłytkowe - Postępowanie przed i po zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:
Postępowanie po zabiegu:

poza tym oferuje:

BEZPLATNE KONSULTACJE

kwalifikujące do zabiegu

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie i Indywidualne podejście

NAJLEPSZĄ CENĘ

Gwarancja najlepszej ceny.

FAQ

Zobacz najczęściej zadawane pytanie

dotyczące Depilacji Laserowej

Osocze bogatopłytkowe - Pytania i odpowiedzi

Czy to boli?

Odczucia zabiegowe w dużej mierze zależne są od osoby,a nawet od dyspozycji dnia. Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, ale smarujemy skórę specjalnym kremem znieczulającym aby złagodzić ewentualne nieprzyjemne doznania zabiegowe i zwiększyć komfort pacjenta.

Czy po zabiegu można wrócić do codziennych czynności?

Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia po wkłuciach i tzw.koraliki.Aby zwiększyć komfort naszych klientów i przyspieszyć regenerację skóry, w cenę zabiegu wliczona jest maska LED(odnośnik do maski LED),którą stosujemy po każdym zabiegu osocza bogaopłytkowego.

Osocze jest dość płynne,dlatego ślady po zabiegu,znikają dość szybko nawet tego samego dnia.Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne pozostawiając niewielkiego siniaka. Najczęściej jednak pójście do pracy na następny dzień będzie jak najbardziej możliwe. Ewentualne ślady po nakluciach mozna przykryć delikatnym makijażem.

Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?

Tak, osocze bogatoplytkowe można wykonywać o dowolnej porze roku. Nie powinno się jednak od razu po zabiegu opalać skóry.

Kiedy będą zauważalne efekty pozabiegowe?

Przebudowa tkanek po pierwszorazowym podaniu PRP zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a pierwsze widoczne gołym okiem efekty w postaci poprawy napięcia i gęstości skóry oraz wypełnienia zmarszczek widoczne są po dwóch tygodniach.W przypadku kiedy podajemy osocze aby przyspieszyć gojenie się skory efekty widoczne są szybciej.

Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi osoczem bogatopłytkowym wykonywane powinny być w seriach minimum 3 zabiegów w odstępie 3-6 tygodni. Zabiegi przeciw wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających wzrost, np. Dermaheal HL