Odżywiona, wolna od zmarszczek skóra to marzenie wielu osób. Takie efekty można osiągnąć podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym. Pomocna okaże się szczególnie mezoterapia. Zalety tego zabiegu są liczne i można stosować go na twarz, a także na skórę głowy oraz inne części ciała. Jakie korzyści niesie więc mezoterapia?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej można porównać do podawania kremu – w tym przypadku jednak substancja nie trafia na powierzchnię skóry, a pod nią, docierając do skóry właściwej, dzięki czemu wszystkie ważne składniki docierają do problemowych miejsc, dbając o wygląd cery. Warto podkreślić, że mezoterapię igłową określa się jako skuteczną metodę walki z różnego rodzaju schorzeniami skórnymi. Ponadto zabieg ten jest bezpieczny dla pacjenta, co bez wątpienia odpowiada za znaczną liczbę jego zwolenników.

Dzięki różnorodności preparatów wykorzystywanych podczas mezoterapii igłowej może ona działać na wiele problemów. Co więcej, pozwala ona nie tylko na walkę z niedoskonałościami, lecz także działa profilaktyczne. Regularne jej stosowanie pozwala na uniknięcie zmarszczek oraz utratę elastyczności skóry w przyszłości.

Kto powinien zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?

Na mezoterapię igłową może zdecydować się niemal każdy – w zależności od wykorzystywanego preparatu, jest ona dobrym wyborem dla osób przed trzydziestym rokiem życia, a także dla starszych klientek. Kiedy szczególnie zaleca się wykonanie tego zabiegu? Przede wszystkim, jeśli zauważy się na swojej skórze drobne zmarszczki i przebarwienia. Oprócz tego zabieg warto wykonać, jeżeli cera jest sucha i brakuje jej elastyczności. Ponieważ mezoterapia igłowa działa doskonale jako ochrona przed zmarszczkami, warto pomyśleć nad jej wykonaniem jeszcze zanim się one pojawią.

Mezoterapia igłowa może być pomocna podczas leczenia niektórych zmian skórnych – tym trądziku i przebarwień. Jeżeli dokucza nam nierównomierny, niezdrowy koloryt, mezoterapia igłowa także będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Dzięki temu zabiegowi, cera stanie się pełna zdrowego blasku. Oprócz tego zabieg pozwala na zmniejszenie widoczności cieni pod oczami.

Jak jednak mezoterapia igłowa może wpłynąć na pozostałe części ciała? Zabieg ten umożliwia pozbycie się cellulitu oraz tkanki tłuszczowej z brzucha czy ud. Z kolei ze skóry rąk pozwala usunąć oznaki starzenia – zapewnia redukcję tzw. plam starczych oraz wygładza powierzchnię skóry.

Mezoterapia igłowa ma też wyjątkowy wpływ na kondycję włosów – ten zabieg nierzadko wykorzystuje się więc w trychologii. Kwas hialuronowy, peptydy, czy witaminy z grupy B podane podskórnie pozwalają znacznie ograniczyć wypadanie włosów i pobudzić do wzrostu nowe. Jednym z preparatów, które wykorzystujemy do tego typu zabiegów, jest produkt Dr Cyj – zatrzymujący wypadanie i pobudzający wzrost włosa, co przyczynia się również do ich zagęszczenia. Pobudza on mikrokrążenie krwi przy skórze głowy i odżywia mieszki włosowe.

Do twarzy skóry i ciała stosujemy także:

  • CytoCare 532 – o dużej zawartości kwasu hialuronowego, aminokwasów i witamin, pozwalający na usunięcie oznak starzenia się skóry, zapewniający skuteczne nawilżenie i świetlistą, gładką cerę;
  • Neuvia hydro Deluxe – zawiera kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia i wiele aminokwasów, dzięki czemu redukuje widoczność rozstępów czy „kurzych łapek”, zapewniając wysoki poziom dogłębnego nawilżenia;
  • Neofound – stosowanie tego koktajlu skutkuje efektem młodszej, jędrniejszej skóry, co czyni go świetnym wyborem przy szorstkiej, wiotkiej skórze – w dodatku minimalizuje niektóre niedoskonałości, w tym właśnie przebarwienia;
  • Aquashine – w naszej ofercie znajduje się Aquashine BR oraz Aquashine BTX – pierwszy z nich wyróżnia się zawartością peptydów biomimetycznych. Ta lwa część preparatu zapewnia wrażenie odmłodzenia, przy jednoczesnym nawodnieniu i zmniejszeniu syntezy melaniny, co redukuje przebarwienia. Aquashine BTX jest natomiast świetną alternatywą dla botoksu – zmniejsza napięcie mięśniowe i naturalnie minimalizuje zmarszczki mimiczne.

Mezoterapia – zalety zabiegu

Co decyduje o popularności, jaką zyskała mezoterapia? Zalety tego rodzaju zabiegu sprawiają, że ma on tylu zwolenników. Wśród nich najważniejsze to:

  • skuteczność – wykorzystujemy jedynie wielokrotnie sprawdzone i przebadane produkty – zarówno do pielęgnacji, jak i walki z oznakami starzenia, łysieniem oraz cellulitem,
  • efekty już po pierwszym zabiegu, czarno na białym – szczególnie w przypadku niektórych zmian oraz widocznego nawilżenia, odzyskania jędrności skóry i jej rozświetlenia,
  • możliwość wykonywania przez cały rok – również latem – to zabieg, który nie wymaga skomplikowanych przygotowań i nie powoduje wrażliwości na działanie promieni słonecznych,
  • dopasowanie niezależnie od wieku, w zależności od tego, jaki produkt się wybierze oraz jakie będzie mieć stężenie substancji aktywnych,
  • długotrwałe rezultaty – zabieg pozwala widocznie zmniejszyć cellulit oraz zmarszczki, a także uzyskać zdrowsze włosy.

Jeśli chce się odżywić swoją skórę, przywrócić jej doskonały wygląd lub wzmocnić włosy i zapomnieć o problemach z ich wypadaniem, warto zapytać o mezoterapię w gabinecie medycyny estetycznej.

O czym pamiętać przed wykonaniem zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem warto zrezygnować z leków mogących rozrzedzać krew, a także z alkoholu. Oprócz tego nie należy opalać miejsc na ciele, w które mają zostać podane substancje odżywcze. Dobrą praktyką jest stosowanie przed zabiegiem kremów z witaminą K oraz zażywanie witaminy C, co pozwala na właściwe przygotowanie skóry. Dobrze również zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami. Wśród nich są: opryszczka, stany zapalne skóry, okres karmienia piersią, ciąża, choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne. Jeśli ma się wątpliwości, warto porozmawiać z osobą, która a wykonać zabieg.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg wykonywany jest przez specjalistę. Podczas niego kosmetolog wprowadza określone substancje w głąb skóry za pomocą iniekcji. Zawsze stosujemy także znieczulenie – miejsce wkłuć smarujemy w tym celu specjalnym kremem. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, zalecana jest seria zabiegów. Dobrze jest więc przygotować się na 4-6 spotkań w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów. Po pierwszym zabiegu skóra może zyskać lepszy wygląd niż przed nim, ale najbardziej zadowalające rezultaty pojawią się wtedy, gdy wykonamy ostatni zalecony zabieg mezoterapii.

Aby uniknąć skutków ubocznych, trzeba pamiętać o tym, żeby po zabiegu się nie opalać, ani nie spożywać alkoholu. Warto również wykonywać tego rodzaju zabiegi wyłącznie w sprawdzonych gabinetach.

FAQ:

  • Jaka jest różnica między mezoterapią igłową a mikroigłową?

Mezoterapia igłowa dociera do głębszej warstwy skóry – dzięki temu jest dużo skuteczniejsza w nawilżeniu i regeneracji. Mezoterapia mikroigłowa działa na płytszej warstwie, co czyni ją dobrym wyborem w przypadku np. redukcji widoczności blizn.

  • Czy mezoterapia igłowa ma jakieś skutki uboczne?

Jedyne skutki uboczne, których można się spodziewać, to możliwe zasinienia czy opuchnięcia, które znikają w ciągu 48 h. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu iniekcji pojawiają się grudki, wyglądem przypominające koraliki – te ślady po mezoterapii są całkowicie normalne i znikają już nawet w kilka godzin po zabiegu.

  • Jak postępować po zabiegu mezoterapii?

Należy bezwzględnie nie nakładać makijażu przez 48 h . Poza tym warto szczególnie zwrócić uwagę na higienę- zmienić pościel, używać jednorazowych ręczników, nie tulić się ze zwierzętami domowymi, unikać kontaktu ze wszystkim tym, co może prowadzić do powstania infekcji. Zalecamy unikać opalania i solarium przez pierwszy tydzień po zabiegu. Dobrze jest również przez pierwszy tydzień zrezygnować z solarium oraz picia alkoholu.

  • Kiedy można wrócić do standardowej pielęgnacji skóry?

Po mezoterapii, możemy już na drugi dzień wrócić do swojej standardowej rutyny pielęgnacji, za wyjątkiem stosowania przez 5-7 dni preparatów drażniących, w tym peelingów, kremów z retinoidami i kwasami.