Kriolipoliza CoolTech - Redukcja tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza CoolTech to metoda bliska ideału – podczas zabiegu przez godzinę leżysz na fotelu, a aplikatory CoolTech w tym czasie bezboleśnie usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi świetną alternatywę dla liposukcji, jest bezpieczny i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Efekt odchudzania jest trwały, ponieważ komórki tłuszczowe, poddane zabiegowi, zostają uszkodzone, a następnie usunięte z organizmu w drodze apoptozy (naturalny proces usuwania z organizmu „złych” komórek).

Kriolipoliza - Jak działa?

CoolTech to urządzenie medyczne, które w sposób całkowicie bezinwazyjny modeluje sylwetkę, gwarantując trwałą redukcję obwodu ciała. Technologia opiera się na zjawisku kriolipolizy, czyli wymrażaniu komórek tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Poddane działaniu niskiej temperatury adipocyty budujące tkankę tłuszczową ulegają uszkodzeniu. W miejscu działania głowicy powstaje kontrolowany stan zapalny. Organizm reagując na zapalenie tkanki uruchamia proces regeneracji i utylizacji, który w czasie od 6 do 12 tygodni doprowadza do definitywnego usunięcia uszkodzonych komórek w sposób naturalny z organizmu.

CoolTech kriolipoliza pozwoli Ci szybko osiągnąć wymarzone smukłości na brzuchu, udach, biodrach, plecach, ramionach, a przy tym zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jak w przypadku bardziej inwazyjnych metod.

CoolTech realizuje proces kriolipolizy szybko i bezpiecznie dzięki dwóm niezależnym głowicom zabiegowym. Każda z nich posiada niezależne sterowania w zakresie temperatury, podciśnienia i długości zabiegu. Dodatkowo każda z nich może zostać dostosowana do wielkości obszaru ciała, za pomocą specjalnych wkładek, które pozwalają sterować obszarem zabiegu.

cooltech_2

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Przed zabiegiem dokonuje się pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Przed przyłożeniem aplikatora na skórę nakłada się ochronną membranę. Następnie umieszcza się aplikator, który zasysa i chłodzi fałd skóry.

Dwie głowice to oszczędność czasu i pieniędzy– najczęściej można wykorzystać obydwie głowice jednocześnie i wykonać 2 zabiegi w ciągu 70 minut – oszczędzasz całą godzinę. Oczywiście na niektórych obszarach nie będzie to możliwe ze względu na komfort Klienta lub fizyczny brak możliwości „zassania” dwóch głowic jednocześnie (często dotyczy to wewnętrznych ud).

Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku zabiegu Cooltech kriolipoliza są następnie usuwane z organizmu w drodze naturalnych procesów apoptozy. W skutek zabiegu dochodzi do pożądanego stanu zapalnego, który pozwala na usunięcie uszkodzonych komórek z organizmu. Zabieg w żaden sposób nie obciąża wątroby – jest w pełni bezpieczny. Czas potrzebny na usunięcie uszkodzonych komórek jest indywidualny i może trwać nawet do 12 tygodni. Z reguły jednak kończy się on po 6-8 tygodniach od zabiegu.

Dla swojej skuteczności nie wymaga też stosowania uciążliwych diet odchudzających i obciążających ćwiczeń fizycznych. Oczywiście zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie mogą wpłynąć na szybkość pojawienia się rezultatów.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu zamrażania komórek tłuszczowych?

Po CoolTech kriolipoliza skóra w obszarze zabiegu będzie zaczerwieniona i może występować ograniczenie czucia. Może też pojawić się  uczucie bólu, podobne do tego jakie odczuwamy po przyjściu z mrozu do ciepłego pomieszczenia, które ustępuje w ciągu kilku minut. W następnych dniach zaczerwienienie znika, może pojawić  się tkliwość i siniaki, które znikają w normalnym procesie regeneracyjnym. 

Efekty uzyskiwane po zabiegu kriolipolizy CoolTech

Ile zabiegów można wykonać w trakcie jednej wizyty?

W trakcie jednej wizyty, przy dużych obszarach można wykonać do 4 zabiegów (4 przyłożenia głowicy).

Czy zabieg kriolipolizy trzeba powtórzyć?

Kriolipoliza CoolTech nie wymaga powtarzania zabiegów dla swojej skuteczności. Oczywiście część Klientów powtarza zabieg, ale wynika to nie z braku rezultatów a większych oczekiwań. Na przykład przy zabiegu na brzuch można oczekiwać redukcji obwodu o około 3-6 cm po jednym zabiegu. Po kolejnym efekt będzie podobny.

Jak często można powtarzać zabieg kriolipolizy Cooltech?

Na ten sam obszar ciała można powtórzyć zabieg po 6-8 tygodniach, na inny obszar po 4 tygodniach.