Depilacja laserowa Opole
najskuteczniejsza metoda depilacji na świecie
Depilacja laserowa - Postępowanie przed i po zabiegu
FAQ
Zobacz najczęściej zadawane pytanie
dotyczące Depilacji Laserowej
Depilacja laserowa - Pytania i odpowiedzi
Czy jest to metoda bezpieczna?
Tak, jest to metoda bezpieczna stosowana od ponad 15 lat w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wiązka lasera nie działa ogólnoustrojowo- przenika jedynie na 2-4 mm w głąb skóry. Oczywiście istnieje szereg przeciwwskazań, które są omawiane podczas wywiadu medycznego ,poprzedzającego zabieg. Dodatkowo pacjenci muszą stosować się do zaleceń kosmetologa w okresach po zabiegowych co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko ewentualnych skutków ubocznych.
Czy na pewno jest to metoda trwała?
Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 90% czasami 96% owłosienia. Niewielka ilość włosów może pojawić się w ciągu reszty życia. U kobiet najczęściej związane to będzie ze zmianami w gospodarce hormonalnej: w czasie ciąży, przyjmowaniem leków hormonalnych, w okresie przekwitania, przy problemach endokrynologicznych. Osoby z zaburzeniami hormonalnymi lub hirsutyzmem, powinny liczyć się z wykonaniem dodatkowego zabiegu raz na kilka lat.
Czy zabiegi poprzedza konsultacja?
Pierwszy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad medyczny, oceniony zostaje kolor i grubość włosów. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną tzw. próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.
Jak należy przygotować się do zabiegu?
Przed zabiegiem pacjent musi w domu umyć i zgolić depilowaną partię ciała. Skóra powinna być czysta, ogolona i niczym nieposmarowana. Do pierwszej wizyty konsultacyjnej o ile jest to możliwe należy zostawić kilkudniowy zarost lub wyodrębnić małe nieogolone miejsce.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Każda skóra reaguje na zabieg w sposób indywidualny. Naturalną reakcją jest rumień i /lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały. Zdarza się, że w miejscach gdzie były mocne ciemne włosy występują malutkie strupki, które po kilku dniach zanikają.
Jak należy postępować ze skórą po zabiegu?
Po zabiegu należy delikatnie obchodzić się ze skórą i traktować ją tak jakby była mocno podrażniona, czyli: nie trzeć, nie drażnić, nie peelingować, delikatnie osuszać. Przez kilka dni na obszar po zabiegowy należy nakładać krem lub maść Alantan, Bepanthen lub Dermopanthen. Po zabiegach świetnie sprawdzają się preparaty do pielęgnacji skóry dzieci. Jeśli zabieg dotyczył skóry twarzy to zalecane jest mycie żelem bezmydłowym, mleczkiem bezalkoholowym. Na twarz bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nałożenia makijażu. W przypadku skóry pach tuż po zabiegu nie można stosować dezodorantu lub antyperspirantu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać ok 4-6 zabiegów w odstępach zalecanych przez kosmetologa. Całkowita liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta jak i od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami hormonalnymi. W takich przypadkach warto rozważyć pakiet nielimitowanej ilości zabiegów.(odnośnik do pakietów)
Potrzeba powtarzania zabiegów związana jest z cyklem wzrostu włosa, w którym wyróżniono 3 fazy wzrostu. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie anagenu czyli fazie wzrostu aktywnego. Włosy będące w dwóch pozostałych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Konieczne jest więc wykonanie kilku zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włos we właściwej fazie.
Jaki jest czas trwania zabiegu?
Czas trwania zabiegu zależny jest od depilowanych partii. W przypadku małych fragmentów depilacyjnych typu wąsik, sutki, pachy zabieg trwa ok.5-10minut, natomiast przy większych partiach ciała typu łydki, uda, plecy czas ulega wydłużeniu do ok.30minut.
Czy zabieg jest bolesny?
Depilacja laserowa jest metodą niezupełnie bezbolesną co jest uwarunkowane osobniczą wrażliwością na ból, dyspozycją dnia, ilością i grubością włosów. Niektóre osoby podczas zabiegu zasypiają 🙂 Są też takie dla których sam zabieg nie będzie przyjemny. Mała głowica Lightsheera posiada specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, działając znieczulająco. Duża głowica zaopatrzona jest w system zasysania, który redukuje do minimum odczucie niewielkiego bólu przy samym oddawaniu strzału. Dodatkowo podczas depilacji kosmetolog schładza skórę zimnym wkładem znacznie ograniczając jakiekolwiek negatywne odczucia zabiegowe. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia depilowanej okolicy kremem.
Co będzie się działo z włosami po zabiegu?
Po zabiegu pacjenci odnoszą wrażenie, że włosy nadal rosną, ponieważ uszkodzone w trakcie zabiegu włosy na początku pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej zewnętrznej powierzchni. Może to dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je podgolić. Niemniej jednak wypadają one ze skóry po ok. 2-3 tygodniach. Skóra stanie się niemal całkowicie gładka aż do momentu kiedy pojawi się następna partia włosów w fazie wzrostu aktywnego. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się po 4-6 tygodniach od poprzedniego zabiegu, na pozostałych częściach ciała po ok. 6-10 tygodniach.
Co można robić w włosami między zabiegami?
Między zabiegami włosy można golić. Wykluczone jest wyrywanie włosów pęsetą, depilatorem mechanicznym, woskiem, czy też pastą cukrową. Tydzień po zabiegu można stosować peelingi gruboziarniste lub drobnoziarniste lub też masować skórę szorstką rękawicą/gąbką co ułatwi „wyjście” włosów i zapobiegnie ich ewentualnemu wrastaniu u osób z taką skłonnością.
Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?
Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu depilacji. Można wówczas zauważyć, że włosów jest nawet o 30% mniej. Dodatkowym efektem jest spowolnienie wzrostu włosa, co zmniejsza potrzebę częstego golenia się.
Czy po zabiegu stan skóry będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach?
Stan skóry nie utrudnia codziennych czynności. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Przez kilka dni, w zależności od depilowanej okolicy, nie są zalecane intensywne treningi, basen czy sauna.
Kiedy osiągane są najlepsze efekty?
Najlepsze efekty osiągane są u osób z kruczoczarnymi grubymi włosami i bardzo jasną skórą. W przypadku skór śniadych lub z utrwaloną opalenizną ilość melaniny w skórze jest na tyle duża, że energia lasera zamiast zostać pochłonięta przez melaninę we włosie, zostanie przyjęta przez skórę. W takich przypadkach skuteczność działania lasera jest mniejsza, a ryzyko poparzeń większe.
Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?
Jeśli skóra w depilowanych miejscach między zabiegami nie będzie opalana, zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku. W przypadku depilacji miejsc, które są eksponowane na działanie słońca w miesiącach letnich (np. łydki, ręce) , zalecane jest rozpoczęcie serii depilacyjnej po ustąpieniu opalenizny.
Lumenis LightSheer Desire
to jedyny laser, który jest kompatybilny
z 3 GŁOWICAMI o różnych rozmiarach.
Głowica LightSheer ET 9x9mm
przeznaczona jest do depilacji małych powierzchni i trudno dostępnych miejsc. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka tej głowicy została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C.
Głowica LightSheer XC – 12x12mm
zaopatrzona w średniej wielkości okienko terapeutyczne dostarcza impulsy o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm² i służy do bardzo skutecznej, szybkiej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała.
Głowica LightSheer HS – 22x35mm
Wykorzystywana do depilacji większych powierzchni, takich jak nogi, plecy czy brzuch. Umożliwia ona wykonanie depilacji całych nóg w ok. 20-40 minut. Innowacyjny system zasysania skóry Vacum, który umożliwia lepszą absorpcję energii oraz głębszą penetrację wiązki światła, co pozwala na uzyskanie skutecznej depilacji przy wykorzystaniu zdecydowanie niższych energii. Przy zastosowaniu systemu Vacum możliwa jest również depilacja osób z ciemną karnacją, wrażliwą skórą oraz tendencją do pękających naczynek.
Lightsheer a inne technologie różnice
Dlaczego powinnaś/powinieneś wybrać Lightsheer a nie IPL,IPL+ RF czy IPL SHR ?
Fale świetlne lasera Lightsheer mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Energia wiązki koncentruje się tylko i wyłącznie na brodawce włosa, nie rozpraszając się na boki. Skuteczność depilacji laserowej laserem Light Sheer sięga 90-95%. Włosy, które mogą odrosnąć po depilacji są jasne, cienkie i w znacznym stopniu osłabione.
IPL (Intensywnie Pulsujące Światło) lub równie często spotykane IPL+ RF, IPL SHR nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie, przez co moc jaka dociera do mieszka włosowego jest znikoma. W związku z tym urządzenia te nie są w stanie trwale uszkodzić cebulki włosa. Niestety cały czas można spotkać salony, które reklamują IPL jako metodę trwałego usuwania owłosienia, wykorzystując niewiedzę klienta. W swojej kilkuletniej praktyce niejednokrotnie spotkałam klientów, którzy mieli za sobą 10 a nawet 20 sesji IPL, a mimo to nie uzyskali satysfakcjonującego, trwałego efektu redukcji włosów. Tymczasem depilacja Lighsheer wymaga najczęściej 4-6 zabiegów.
Podsumowując, najważniejsza różnica pomiędzy laserem do depilacji Lightsheer a IPL, to jego skuteczność oraz ilość zabiegów jakie należy wykonywać.