Depilacja laserowa Opole

najskuteczniejsza metoda depilacji na świecie

INFORMACJA O ZABIEGU

LightSheer DESIRE® firmy Lumenis to najszybsze, najnowsze i jednocześnie najmocniejsze urządzenie z cenionej na całym świecie linii laserów LightSheer, uchodzących za najskuteczniejsze na świecie systemy przeznaczone do trwałej depilacji laserowej. To światowy przełom w dziedzinie urządzeń depilacyjnych. Na tle innych urządzeń depilacyjnych wyróżnia się:

Największą skutecznością spośród wszystkich innych systemów laserowych

skuteczność depilacji laserowej laserem Light Sheer sięga 90-96%

BEZPIECZEŃSTWEM

bez przebarwień i popękanych naczynek,ustawienia specjalne DLA SKÓRY OPALONEJ

Najmniejszą liczbą potrzebnych zabiegów

Aby uzyskać efekty na stałe,wystarczy 4-7 zabiegów

Bardzo krótkim czasem zabiegu

na modelu starszej generacji Light Sheer tylko z małą głowicą,depilacja całych nóg trwa ok. 3 godziny, na Light Sheer DESIRE ok. 20-40 minut.

Minimalnym odczuciem bólu

dzięki chłodzeniu i innowacyjnej technologii zasysania

Efekty

Włosy już nie odrastają!

Zobacz cennik

Depilacja laserowa — pozbądź się niechcianego owłosienia

Niechciane owłosienie na ciele to nierzadko powód dyskomfortu lub kompleksów osób, które je mają. Golenie ich tradycyjną maszynką zazwyczaj okazuje się zajęciem, które często trzeba powtarzać, z kolei usuwanie ich za pomocą wosku jest bolesne i może podrażniać delikatną skórę. Depilacja przy użyciu kremów także nie może być wykonywana przez każdego, a przy tym, ta również nie zapewnia trwałych efektów. 

Sposób na skuteczne pozbycie się nadmiernego owłosienia, nawet z delikatnych partii ciała to bezbolesna depilacja laserowa.

Fachową nazwą trwałego laserowego usuwania owłosienia jest epilacja laserowa. Zabieg ten opiera się na fototermolizie. Podczas jego wykonywania wiązka lasera wnika pod skórę i dociera do komórek macierzystych mieszka włosowego, które niszczy. Te odpowiadają za cykliczny wzrost włosów, dlatego, po ich usunięciu, nie trzeba martwić się nieestetycznie odrastającymi włosami.

Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane jest na następujących częściach ciała:

 • twarzy — zarówno całej, jak i tylko w okolicy „wąsika”,
 • szyi oraz karku,
 • rękach — przedramionach, ramionach oraz dłoniach,
 • brzuchu i klatce piersiowej, w tym również w okolicy sutków,
 • w okolicach bikini,
 • pośladkach,
 • plecach,
 • głowie (dla tych panów, którzy mają problem z łysieniem, a chcą się pozbyć reszty włosów, pozostających na czubku głowy)

Należy też podkreślić, że zabieg ten skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, którzy chcieliby usunąć włosy z wybranych partii ciała.

Jakie zalety ma laserowe usuwanie owłosienia?

Depilacja ciała za pomocą lasera ma wiele plusów. Przede wszystkim, pozwala ona na trwałe wyeliminowanie niechcianych włosów. Dzięki temu po wykonania określonej liczby zabiegów nie trzeba martwić się szybko odrastającymi włosami, ani poświęcać swojego czasu na regularne ich usuwanie, co nierzadko oznacza codzienne golenie m.in. pach, bikini czy nóg. Ponadto na zabieg ten mogą przyjść nawet osoby, które po tradycyjnym goleniu się walczą z podrażnieniem skóry, nieestetycznymi krostkami czy wrastającymi włoskami.

Dla wielu osób depilacja za pomocą maszynki wiąże się również z przesuszeniem skóry. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala uniknąć tego rodzaju niedogodności i odzyskać pewność siebie, którą wielu osobom odbiera niechciane owłosienie. Ponadto nowoczesne metody umożliwiają także bezbolesną depilację laserową, co sprawia, że jest ona przyjemniejszym zabiegiem niż usuwanie owłosienia przy użyciu wosku.

 

Depilacja ciała w Opolu z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia LightSheer Desire

W gabinecie LaserBeauty do depilacji laserowej wykorzystywane jest urządzenie LightSheer Desire marki Lumenis,wyposażone w aż dwie głowice  zabiegowe. Dzięki czemu cały zabieg trwa znacznie krócej — wynosi zazwyczaj od 20 do 40 minut, podczas gdy usuwanie owłosienia za pomocą innego sprzętu może trwać aż do 3 godzin. Innowacyjna technologia zasysania oraz chłodzenia, które wykorzystuje używane w gabinecie urządzenie, pozwala również na niemal całkowite zniwelowanie bólu związanego z oddziaływaniem lasera na włoski.

Warto podkreślić, że dzięki temu, że w gabinecie używa się urządzenia LightSheer Desire, trwałe efekty można zaobserwować nawet już po 4-6 zabiegach w zależności od indywidualnych predyspozycji. Wykorzystywana technologia jest również w pełni bezpieczna dla skóry — nie trzeba obawiać się popękanych naczynek czy też powstawania nieestetycznych przebarwień. Ponadto sprzęt LightSheer Desire do depilacji laserowej może zostać ustawiony w taki sposób, aby mógł bezpiecznie usuwać owłosienie nawet ze skóry opalonej – minimum miesiąc po ostatnim opalaniu.

Podstawowe zalety urządzenia LightSheer Desire marki Lumenis:

 • znacznie krótszy czas zabiegu,
 • zminimalizowanie bólu związanego z usuwaniem włosów,
 • gwarancja bezpieczeństwa

Więcej o LightSheer Desire

poza tym oferuje:

BEZPLATNE KONSULTACJE

kwalifikujące do zabiegu i PRÓBĘ LASEROWA

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie i Indywidualne podejście

NAJLEPSZĄ CENĘ

Gwarancja najlepszej ceny.

Sprawdź nasze pakiety

Depilacja laserowa - Postępowanie przed i po zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:
Postępowanie po zabiegu:
Przeciwwskazania

FAQ

Zobacz najczęściej zadawane pytanie

dotyczące Depilacji Laserowej

Depilacja laserowa - Pytania i odpowiedzi

Czy jest to metoda bezpieczna?

Tak, jest to metoda bezpieczna stosowana od ponad 15 lat w Europie i Stanach Zjednoczonych.  Wiązka lasera nie działa ogólnoustrojowo- przenika jedynie na 2-4 mm w głąb skóry. Oczywiście istnieje szereg przeciwwskazań, które są omawiane podczas wywiadu medycznego ,poprzedzającego zabieg. Dodatkowo pacjenci muszą stosować się do zaleceń kosmetologa w okresach po zabiegowych co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko ewentualnych skutków ubocznych.

Czy na pewno jest to metoda trwała?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 90% czasami 96% owłosienia. Niewielka ilość włosów może pojawić się w ciągu reszty życia. U kobiet najczęściej związane to będzie ze zmianami w gospodarce hormonalnej: w czasie ciąży, przyjmowaniem leków hormonalnych, w okresie przekwitania, przy problemach endokrynologicznych. Osoby z zaburzeniami hormonalnymi lub hirsutyzmem, powinny liczyć się z wykonaniem dodatkowego zabiegu raz na kilka lat.

Czy zabiegi poprzedza konsultacja?

Pierwszy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad medyczny, oceniony zostaje kolor i grubość włosów. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną tzw. próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem pacjent musi w domu umyć i zgolić depilowaną partię ciała. Skóra powinna być czysta, ogolona i niczym nieposmarowana. Do pierwszej wizyty konsultacyjnej o ile jest to możliwe należy zostawić kilkudniowy zarost lub wyodrębnić małe nieogolone miejsce.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Każda skóra reaguje na zabieg w sposób indywidualny. Naturalną reakcją jest rumień i /lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały. Zdarza się, że w miejscach gdzie były mocne ciemne włosy występują malutkie strupki, które po kilku dniach zanikają.

Jak należy postępować ze skórą po zabiegu?

Po zabiegu należy delikatnie obchodzić się ze skórą i traktować ją tak jakby była mocno podrażniona, czyli: nie trzeć, nie drażnić, nie peelingować, delikatnie osuszać. Przez kilka dni na obszar po zabiegowy należy nakładać krem lub maść Alantan, Bepanthen lub Dermopanthen. Po zabiegach świetnie sprawdzają się preparaty do pielęgnacji skóry dzieci. Jeśli zabieg dotyczył skóry twarzy to zalecane jest mycie żelem bezmydłowym, mleczkiem bezalkoholowym. Na twarz bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nałożenia makijażu. W przypadku skóry pach tuż po zabiegu nie można stosować dezodorantu lub antyperspirantu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać ok 4-6 zabiegów w odstępach zalecanych przez kosmetologa. Całkowita liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta jak i od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami hormonalnymi. W takich przypadkach warto rozważyć pakiet nielimitowanej ilości zabiegów.(odnośnik do pakietów)

Potrzeba powtarzania zabiegów związana jest z cyklem wzrostu włosa, w którym wyróżniono 3 fazy wzrostu. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie anagenu czyli fazie wzrostu aktywnego. Włosy będące w dwóch pozostałych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Konieczne jest więc wykonanie kilku zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włos we właściwej fazie.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu zależny jest od depilowanych partii. W przypadku małych fragmentów depilacyjnych typu wąsik, sutki, pachy zabieg trwa ok.5-10minut, natomiast przy większych partiach ciała typu łydki, uda, plecy czas ulega wydłużeniu do ok.30minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserowa jest metodą niezupełnie bezbolesną co jest uwarunkowane osobniczą wrażliwością na ból, dyspozycją dnia, ilością i grubością włosów. Niektóre osoby podczas zabiegu zasypiają 🙂 Są też takie dla których sam zabieg nie będzie przyjemny. Mała głowica Lightsheera posiada specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, działając znieczulająco. Duża głowica zaopatrzona jest w system zasysania, który redukuje do minimum odczucie niewielkiego bólu przy samym oddawaniu strzału. Dodatkowo podczas depilacji kosmetolog schładza skórę zimnym wkładem znacznie ograniczając jakiekolwiek negatywne odczucia zabiegowe. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia depilowanej okolicy kremem.

Co będzie się działo z włosami po zabiegu?

Po zabiegu pacjenci odnoszą wrażenie, że włosy nadal rosną, ponieważ uszkodzone w trakcie zabiegu włosy na początku pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej zewnętrznej powierzchni. Może to dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je podgolić. Niemniej jednak wypadają one ze skóry po ok. 2-3 tygodniach. Skóra stanie się niemal całkowicie gładka aż do momentu kiedy pojawi się następna partia włosów w fazie wzrostu aktywnego. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się po 4-6 tygodniach od poprzedniego zabiegu, na pozostałych częściach ciała po ok. 6-10 tygodniach.

Co można robić w włosami między zabiegami?

Między zabiegami włosy można golić. Wykluczone jest wyrywanie włosów pęsetą, depilatorem mechanicznym, woskiem, czy też pastą cukrową. Tydzień po zabiegu można stosować peelingi gruboziarniste lub drobnoziarniste lub też masować skórę szorstką rękawicą/gąbką co ułatwi „wyjście” włosów i zapobiegnie ich ewentualnemu wrastaniu u osób z taką skłonnością.

Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu depilacji. Można wówczas zauważyć, że włosów jest nawet o 30% mniej. Dodatkowym efektem jest spowolnienie wzrostu włosa, co zmniejsza potrzebę częstego golenia się.

Czy po zabiegu stan skóry będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach?

Stan skóry nie utrudnia codziennych czynności. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Przez kilka dni, w zależności od depilowanej okolicy, nie są zalecane intensywne treningi, basen czy sauna.

Kiedy osiągane są najlepsze efekty?

Najlepsze efekty osiągane są u osób z kruczoczarnymi grubymi włosami i bardzo jasną skórą. W przypadku skór śniadych lub z utrwaloną opalenizną ilość melaniny w skórze jest na tyle duża, że energia lasera zamiast zostać pochłonięta przez melaninę we włosie, zostanie przyjęta przez skórę. W takich przypadkach skuteczność działania lasera jest mniejsza, a ryzyko poparzeń większe.

Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?

Jeśli skóra w depilowanych miejscach między zabiegami nie będzie opalana, zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku. W przypadku depilacji miejsc, które są eksponowane na działanie słońca w miesiącach letnich (np. łydki, ręce) , zalecane jest rozpoczęcie serii depilacyjnej po ustąpieniu opalenizny.

Lumenis LightSheer Desire

to jedyny laser, który jest kompatybilny

z 3 GŁOWICAMI o różnych rozmiarach.

Głowica LightSheer ET 9x9mm

przeznaczona jest do depilacji małych powierzchni i trudno dostępnych miejsc. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka tej głowicy została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C.

Głowica LightSheer XC – 12x12mm

zaopatrzona w średniej wielkości okienko terapeutyczne dostarcza impulsy o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm² i służy do bardzo skutecznej, szybkiej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała.

Głowica LightSheer HS – 22x35mm

Wykorzystywana do depilacji większych powierzchni, takich jak nogi, plecy czy brzuch. Umożliwia ona wykonanie depilacji całych nóg w ok. 20-40 minut. Innowacyjny system zasysania skóry Vacum, który umożliwia lepszą absorpcję energii oraz głębszą penetrację wiązki światła, co pozwala na uzyskanie skutecznej depilacji przy wykorzystaniu zdecydowanie niższych energii. Przy zastosowaniu systemu Vacum możliwa jest również depilacja osób z ciemną karnacją, wrażliwą skórą oraz tendencją do pękających naczynek.

Lightsheer a inne technologie różnice

Dlaczego powinnaś/powinieneś wybrać Lightsheer a nie IPL,IPL+ RF czy IPL SHR ?

Fale świetlne lasera Lightsheer mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Energia wiązki koncentruje się tylko i wyłącznie na brodawce włosa, nie rozpraszając się na boki. Skuteczność depilacji laserowej laserem Light Sheer sięga 90-95%. Włosy, które mogą odrosnąć po depilacji są jasne, cienkie i w znacznym stopniu osłabione.

IPL (Intensywnie Pulsujące Światło) lub równie często spotykane IPL+ RF, IPL SHR nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie, przez co moc jaka dociera do mieszka włosowego jest znikoma. W związku z tym urządzenia te nie są w stanie trwale uszkodzić cebulki włosa. Niestety cały czas można spotkać salony, które reklamują IPL jako metodę trwałego usuwania owłosienia, wykorzystując niewiedzę klienta. W swojej kilkuletniej praktyce niejednokrotnie spotkałam klientów, którzy mieli za sobą 10 a nawet 20 sesji IPL, a mimo to nie uzyskali satysfakcjonującego, trwałego efektu redukcji włosów. Tymczasem depilacja Lighsheer wymaga najczęściej 4-6 zabiegów.

Podsumowując, najważniejsza różnica pomiędzy laserem do depilacji Lightsheer a IPL, to jego skuteczność oraz ilość zabiegów jakie należy wykonywać.

Zobacz film prezentujący

depilację laserową